16 aasta tipptulemus! Tallinna Ülikool/Kikas lunastas kindla mänguga finaalpääsme

Tallinna Ülikool/Kikas finaali jõudmise üle rõõmustamas. | Foto: klubi Facebooki leht

Eesti naiste võrkpalli meistrivõistlustel selgus laupäeval esimene finalist. Kolmapäeval Viljandi Metalli vastu põneva lahingu 3:1 koju jätnud Tallinna Ülikool/Kikas oli teises poolfinaalmängus vastasest võõral väljakul kindlamalt üle, võites kohtumise 3:0 (25:15, 25:23, 25:20).

Võistkonnad alustasid esimest geimi üsna tasavägiselt, kuid geimi teises pooles võttis Tallinna Ülikool sisse suure edumaa ja enam tagasi ei vaadanud. Peale 25:15 geimivõitu jätkas Kikas hoogsalt, pidades ka teises vaatuses kinni üsna turvalisest eduseisust. Vahetusest sekkunud sidemängija Egle Püvi suutis aga geimi lõpuks Viljandi naiskonda pisut värskust tuua. Kodutiim võitles mitut matšpalli kaitstes end veel 23 punktini, misjärel aga Merilin Paalo ründelöök vastased siiski nulli peal hoidis ja 25:23 numbritega ka teise geimi külalistele tõi.

Kolmandaks setiks oli Metalli jõud suuresti raugenud ja Kikas purjetas juba geimi algusest kindlameelselt finaali suunas. 25:20 numbritega vormistasidki tallinlased mängu enda nimele ja klubi pääses 16-aastase vahe järel Eesti meistrivõistluste finaali. Viimati tehti seda hooajal 2005/06 ja toona toodi koju ka Eesti meistritiitel.

Statistikas kerkib esile kaotajanaiskonna suur vigade arv – Metalli efektiivsusnäitaja oli vaid +2 Kikase +27 vastu. Lisaks eksis Viljandi rünnakul Kikasest 6 korda ja servil 5 korda rohkem. Mängu edukaimaks naiseks kerkis kodulinna publiku ees mänginud Kikase diagonaalründaja Maren Mõrd, kes tõi 14 punkti (+11). 10 silma lisas Raili Hunt (+6). Viljandi Metalli hooaja lõppfaasi punktikahur Kertu Laak sai oma nimele kirja 13 punkti (+6).

Pühapäeval peab teine poolfinaalpaar Tartu Ülikool/Bigbank-Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis teise kohtumise, esimese võitis Tartu 3:1. Audentese võidu korral mängitakse juba esmaspäeval otsa ka kolmas, otsustav kohtumine.