fbpx
Close

15-aastane Kõrvel tõi 30 punkti ja tüüris Rae naised ajaloolisele võidule!

Rae Spordikool/Viaston aplodeeris esimeses võidu puhul ka Tartusse sõitnud fännidele. | Foto: kuvatõmmis klubi videost

Eile, pühapäeval, jätkati naiste võrkpallimaastikul kolme Balti liiga mängu ja ühe Eesti meistriliiga kohtumisega. Kui Rae Spordikool/Viaston teenis klubi ajaloo esimese võidu meistriliigas ja Tallinna Ülikool/Kikas tõusis võidu toel Balti liiga esikolmikusse, siis TÜ/Bigbank sai kirja hooaja esimese kaotuse.

Tallinna Ülikool/Kikas oli Balti liigas edukas ja võitis tulemusega 3:0 (25:20, 25:21, 25:15) Alytaus “Prekyba-Parama” naiskonda. Ave Kuuse vigastuse tõttu diagonaalründaja kohale liigutatud Maren Mõrd vedas naiskonda ka endale võõramal positsioonil, tuues naiskonna edukaimana 15 punkti (+10) ja lüües sealhulgas 3 ässpallingut. Nurgaründaja Maret Kuuse panustas 12 punktiga (+5). Leedu esinduse resultatiivseim oli Vene leegionärist diagonaalründaja Anastassija Žestkova, kes tõi 13 punkti (+10).

Liiga liider TK Kaunas-VDU lahkub Eestist kahe võiduga, kui peale eilset võitu Tallinna Ülikooli üle alistati täna ka Audentes SG/NK. Avageimi võitnud Eesti noortekoondis sama tugevalt jätkata ei suutnud ja tabelisse läks kirja 1:3 (25:20, 14:25, 24:26, 22:25) kaotus. Audentese eest tõid enim punkte nurgaründajad. Eva Liisa Kuivonen tõi edukaimana 19 punkti (+5), kuid tegi ka 14 omaviga. Sarnase mustriga panustas ka Sonja Siimson, kes kogus 12 punkti (+2) kõrvale 10 eksimust. Vastaspoolel küündisid kahekohalise punktisummani lausa neli mängunaist. Nurgaründajad Ugne Lokyte ja Egle Makauskaite panustasid vastavalt 15 ja 14 punkti (efektiivsus mõlemal +8). Hästi esinesid ka naiskonna temporündajad: 10 silma lisasid nii venelanna Viktorija Dudkina (+7) kui leedulanna Gabija Kasperaviciute (+6).

Väikese üllatuse valmistas aga Barrus/Võru VK, kes suutis võõral väljakul alistada seni kaotuseta püsinud TÜ/Bigbanki tulemusega 3:1 (27:25, 25:21, 21:25, 25:22). Tõsi, Tartu Ülikooli poolel ei teinud kaasa Ingrid Kiisk ega Ingris Suvi. Diagonaalründajana tegutses Annabel Huik, kes kogus naiskonna parimana 18 silma (+10). Renate Pikk sai kirja 13 punkti (0). Võru naiskonnas oli aga neli naist, kes tõid 10 või enam punkti. Anett Hollas oli 17 punktiga (+4) naiskonna resultatiivseim. 10 punkti said kirja nii Margot Saharov (-1) kui temporündajate paar Hanna-Liisa Ilves (+7) ja Salme Adeele Hollas (+2).

Balti liiga tipus jätkab Kaunas, kes on kogunud 18 silma. Kolmandale kohale tõusnud Tallinna Ülikool on saanud kirja teisel positsioonil paikneva Jonavos “Aušrine-KKSC” naiskonnaga sama arvu punkte (11), kuid mänginud ühe mängu enam. TÜ/Bigbank ja Audentes on kogunud võrdselt 9 punkti ja paiknevad tabelis vastavalt viiendal ja kuuendal kohal, Võru on kogunud kaks silma vähem ja on tabelis seitsmes. TalTech/Tradehouse tabelireal on kirjas üks tehniline kaotus. Detailsem tabeliseis on nähtav siin.

Eesti meistrivõistluste raames kohtusid liiga uued tulijad heitluses ajaloolise esimese võidu nimel. Lahingust väljus võitjana Rae Spordikool/Viaston, kes võitis võõrsil TBD-Biodiscovery Tartu naiskonda 3:1 (25:14, 23:25, 25:18, 25:14). Võidu peaarhitekt oli kõigest 15-aastane nurgaründaja Merili Kõrvel, kes tõi hämmastavad 30 punkti (+18). Hanna Pajula tõi naiskonna hüvanguks 17 punkti (+7), Maria Säästla lisas 13 silma (+9). Tartu esinduse edukaimaks kerkis sarnaselt eilsele Helerin Hansman, kes tõi 14 punkti (+4) ja lõi sealhulgas lausa 6 ässa. 10 punkti (+1) lisas tartlastele nurgaründaja Lisette Pihor. Rae Spordikool on liigatabelis 3 punktiga viiendal kohal, TBD naiskond nende järel kuues (1 punkt). Liiga liidrina jätkab 12 punkti kogunud TÜ/Bigbank. Detailsem liigatabel on nähtav siin.

Naiste liigade järgmised kohtumised leiavad aset 11. novembril, kui Eesti karikavõistluste veerandfinaalid jätkuvad kolme erineva kohtumisega. Balti liiga saab jätku laupäeval, kui Võru naiskond võõrustab Leedu klubi Jonavos “Aušrine-KKSC”.

scroll to top