fbpx
Close

17-aastane debütant: Kristi Nõlvak on praegu nii heas vormis, et mul jääb üle vaid oma aega oodata

Nathalie Anett Haidla debüüt EM-finaalturniiril. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna EM-koondisest pääses suurturniiril viimasena põllule 17-aastane Nathalie Anett Haidla, kes tegi tänases Hollandi-mängus kaasa kohtumise teise poole.

Tallinna Ülikooli naiskonnas igapäevaselt mängiv Haidla sai tuleristsetel kenasti hakkama, tuues vahetult pärast Kristi Nõlvaku asemel väljakule sekkumist mitmel korral kaitses palli üles. Kolmandas geimis kadus aga nii Haidlal kui ka kogu Eesti naiskonnal kindlus servi vastuvõtul.

“Ma väga soovisin mängida, aga eks ikka väike värin oli sees. Alguses õnnestus päris hästi, aga viimases geimis panid hollandlased nii hullu ja täpset servi, et ei õnnestunudki väljakul õiget kohta võtta,” ütles Haidla Võrkpall24.ee’le.

Haidla tunnustab Eesti koondise põhiliberot Kristi Nõlvakut, kes on temast täna veel tasemelt aste kõrgemal. “Kristi on praegu täiesti supervormis! Mul polegi midagi teha. Pean lihtsalt oma aega ootama,” rääkis Haidla kiitval toonil.

“Eks kõik õpetavad mind siin koondises mingil viisil, aga servi vastuvõtul on võib-olla kõige rohkem abiks olnud Kristi ja Anu Ennok,” lisas Haidla. “Ma tunnen end nii servi vastuvõtul kui kaitses üsna kindlalt. Kui vastuvõtul saab palju puuteid, siis on ka kaitses hea mängida.”

Kas meele teeb natuke kurvaks ka, et EM-i lõppedes tuleb Eesti liigasse naasta? “Eks ikka. Selliseid võimalusi tekib väga harva, kus taoliste võistkondade vastu mängida saab. Tasemevahe (Eesti liigaga) on üüratu.”

Seda, kas erinevatelt Eesti treeneritelt palju kiita saanud neiu tuleviku võrkpallile pühendab, ei oska Haidla täna öelda. “Ma pole selles veel kindel. Eks mul on natuke veel aega otsustada ka,” sõnas Tallinna 21. keskkooli abiturient.

scroll to top