fbpx
Close

17 blokipunkti tõid Tartule poolfinaali avamängus kindla võidu

Rakvere blokitrio Taavi Nõmmistu, Reimo Rannar ja Andris Õunpuu üritamas takistada Hindrek Pulka. | Foto: Riina Vals

Favoriidi staatusele kohaselt võttis Tartu Bigbank kodusaalis Eesti meistrivõistluste poolfinaali esimeses mängus Rakvere vastu võidu ja asus kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima. Võit tuli numbritega 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

Kõik geimid kulgesid üpris sarnase stsenaariumi järgi. Rakvere oli geimist umbes kaks kolmandikku kenasti mängus sees, aga otsustavate punktide mängimisele läks kaks nädalat tagasi Credit24 Meistriliiga võitjaks tulnud Bigbanki meeskond ikkagi paaripunktilises eduseisus ega vääratanud enam kordagi. Nii tuligi veerandfinaalis väga südikat mängumeeste punktide mängimist demonstreerinud Andres Toode hoolealustel vastu võtta kuiv kaotus.

“Tartu on tugev vastane ja meie mängupilt sõltubki sellest, kui palju nemad meil mängida lasevad. Selleks, et neid võita, peame meie mängima iga punkti ja iga geimi veidi üle oma võimete,” ütles Rakvere peatreener vahetult pärast mängu. “Kõik mängijad peavad õhtul ka peeglisse vaatama, sest päris lõpuni mehed mänguplaanist kinni ei pidanud. Aga me läheme ka järgmist mängu mängima liigse aukartuseta. See tulemus meil kindlasti masti maha ei võtnud”.

Tartu peatreener Andrei Ojamets ei nõustunud, et seeriast tuleb pärast 3:0 võitu jalutuskäik pargis. “Skoor on ilus, aga mäng ei olnud nii lihtne, kui numbrite peale vaadates tundub. Meestel oli pärast hiljutist tiitlivõitu väike pingelangus, mõned olid ka veidi tõbised. Seepärast oli ka mängus näha veidi rohkem ebakindlust ja vigu võrreldes kohtumistega, mis meile kaks nädalat tagasi tiitli tõid.”

Võitjate poolel tõid kõige rohkem punkte nurgaründaja Samuel Walker ja Hindrek Pulk, kes kogusid vastavalt 19 ja 18 punkti. Mõlema kasuteguriks jäi täna +14. Pulga kontosse jäi tervelt 5 blokipunkti, kokku kogus Bigbank kolme geimiga blokist punkte koguni 17. “Suutsime hea serviga vastased võrgust eemale suruda ja tänu sellele töötas meie blokk väga hästi. Eriti hästi servis esimese ja kolmanda geimi otsustavatel hetkedel Walker. Samas pean tunnustama vastaste kaitsetööd, mitmel korral tõid nad kaitses üles väga raskeid palle. Me ise jäime mõnes sarnases olukorras veidi passiivseks,” ütles Ojamets otsustavaid mänguelemente kommenteerides.

Rakvere suurim punktitooja oli Denis Losnikov 12 (+2) punktiga, 10 punkti (+2) lisas Taavi Nõmmistu. Nende varjus tegi hea mängu temporündaja Reimo Rannar, kes tõi Rakverele 9 punkti kasuteguriga +8.

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria järgmine mäng toimub kolmapäeval Lääne-Virumaal.

Teises poolfinaalis alustavad Pärnu ja Saaremaa oma seeriat homme kell 17.00 Pärnus.

scroll to top