18-aastase Šadeiko hiilgemäng viis Tartu kodupubliku ees Balti liiga finaali

Jade Šadeiko rünnakul. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond jõudis sarnaselt eelmisele aastale Balti liigas finaali, alistades tänases esimeses mängus 3:1 (-16, 9, 23, 21) TalTech/Tradehouse’i.

Tartlannad alustasid koduõuel toimuvat finaalturniiri närviliselt, kaotades suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud avageimi suisa 16:25. Esimese geimi lõpus vahetusest mängu toodud Jade Šadeiko aitas aga mängu tuua muudatuse, kolm järgnevat geimi võitis Tartu 25:9, 25:23 ja 25:21. Tõsi, põnevust jagus lõpuni välja nii kolmandas kui neljandas geimis.

18-aastane Šadeiko oligi lõpuks kogu kohtumise parim, kogudes muljetavaldavad 24 punkti (+16). Türilt pärit neiu sekkus Ingris Suvi asemel väljakule seejuures diagonaalründaja kohale, kuigi põhiliselt on ta tegutsenud tänavu nurgaründajana. Hea mängu tegi Tartu poolel ka Eesti koondislane Ingrid Kiisk, kes tõi 21 punkti (+10). Temporündaja Renate Pikk lisas 9 punkti (+6).

TalTechi tulemuslikem oli sarnaselt veerandfinaali otsustavatele mängudele, kus alistati Kaunas, Raili Kont-Kontson, kes kogus 13 punkti (+4). 18-aastane Maria Säästla lisas 11 punkti (+8). Statistika.

TalTechile sai paljuski saatuslikuks kehv servi vastuvõtt, mis mõjutas kogu ülejäänud mängu. Tallinna klubi vastuvõtuprotsent oli kõigest 32, Tartul aga 54. Kristjan Kaisi hoolealused on võitnud TalTechi tänavu kõigis neljas omavahelises mängus.

Homses finaalis kohtub tiitlikaitsja Tartu leedulaste Alytausega, kes alistas teises poolfinaalis 3:1 (17, 14, -22, 23) põhiturniiri teisena lõpetanud Riia võrkpallikooli.

Homne pronksimäng toimub algab 12.00 ja kullamäng kell 15.00.