27 serviässa! Vahtra noored hoolealused võitsid olümpiavõitja kurvastuseks Läti esiklubi

Peeter Vahtra juhendatav Audentese SG/Noortekoondis pärast neiude hooaja meeldejäävaimat võitu Riia üle. | Foto: Karl Rinaldo

Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis pani naiste Balti liiga hooajale ilusa punkti, teenides koduväljakul 3:2 (-21, 19, 19, -22, 9) võidu Läti hetke esiklubi Riia Võrkpallikooli üle.

Suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumises lõi Audentese naiskond suisa 27 (!) serviässa, mis on sel tasemel harvanähtav number. Ka blokis oldi edukad 15 punktiväärilise sulustamisega. Võitjate tulemuslikumad olid lõpuks Eva Liisa Kuivonen 18 (+7), Maren Mõrd 17 (+7, 10 servässa!), Kätriin Põld 13 (+6) ja Laura Kaur 12 punktiga (+8).

Riiale tõi nende liider Marta Kamelija Levinska 27 punkti (+12). Lätlannad, kelle võistkond on sarnaselt Audentesele ehitatud üles noortekoondise põhitegijatele, said kirja 13 ässa ja 11 blokipunkti. Riia naiskonna peatreener on Andrejs Odinokovs, nende abitreenerina tegutseb aga Viljar Looriga Moskva olümpiavõitjaks kroonitud Pavels Selivanovs.

Balti liiga põhiturniiri kahe järjestikuse võiduga lõpetanud Audentes jääb play-off’ist siiski ainsana välja, sest sarnaselt neile 10 punkti kogunud Aušrine geimide vahe on ja jääb viimase kohtumise tulemusest sõltumata paremaks.

Eile põhiturniiri esikoha kindlustanud TalTech/Tradehouse pidas täna oma eelviimase mängu, alistades 3:1 (18, 22, -19, 17) Jelgava naiskonna. Kadi Kullerkann kogus suisa 26 punkti (+23), mänguaega jagas peatreener Marko Mett seekord kõigile 12 mängijale.

9. veebruaril peetavas põhiturniiri viimases põhiturniiri mängus lähevad vastamisi kaks tugevamat ehk TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank. Seejärel ootavad võistkondi ees kahe võiduni peetavad veerandfinaalid, nelja naiskonna finaalturniir toimub 7-8. märtsil Jüri Spordihoones.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht