fbpx
Close

30-aastasena esimese välislepingu sõlminud Põlluäär: mitte ükski Eesti klubi mulle pakkumist ei teinud

Siim Põlluäär rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/Pärnu VK

Lõppenud hooajal Saaremaa võrkpalliklubi ridades Eesti karikavõitjaks kroonitud Siim Põlluäär jätkab karjääri välismaal, siirdudes mängima Itaalia tugevuselt kolmandasse liigasse Toscana meeskonda.

Hetkel viibib saarlane Gibraltaril, kus toimuvad iga-aastased Saarte Mängud. Põlluäär võtab osa rannavõrkpallist, kus tema paariliseks on Helar Jalg. Veel esindavad Eesti suurimat saart vennad Villu ja Johan Vahter.

Kogu oma senise karjääri on 30-aastane diagonaalründaja pallinud kodumaal, kui on esindanud lisaks Saaremaale veel ka Rakvere, Pärnu, Järvamaa ja TalTechi (toona TTÜ – toim.) meeskonda.

Võrkpall24’le antud usutluses sõnas 197-sentimeetrine mängumees, et rannavõrkpalli tase nendel mängudel väga kõrgest klassist pole ja eesmärgiks on esikoht Maarjamaale tuua.

“Mis seal salata. Tase ei ole just teab kui kõva. Üks mees on siin, kes on osalenud ka maailmakarika etappidel, aga tema üksi seda taset kõrgemale ei vii. Kui eesmärkidest rääkida, siis ega me siia kaotama ei tulnud. Tahame siit võtta maksimumi ehk tulla esikohale,” arutles Saaremaal sündinud mängumees.

Saarte Mängudel ei võistelda pelgalt ainult rannavõrkpallis vaid ka paljudes muudes spordialades ning kokku tullakse üle maailma.

“Võib öelda, et see on nagu olümpia, aga ainult saartele. Siin võisteldakse alates rannavõrkpallist kuni golfini ja kokku tullakse igast maailma nurgast,” rääkis Põlluäär.

Esmakordselt 30-aastasena välislepingu sõlminud diagonaalründaja ütles, et Eestist temale ühegi klubi poolt pakkumist ei tehtud.

“Tõsi ta on, et Eesti klubide huviorbiiti ma ei sattunud. Pakkumised tulid ainult välismaalt ja lõpuks valisin Itaalia kolmanda liiga klubi Toscana, kellelt sain pakkumise umbes kuu aega tagasi. Lepingu allkirjastasin nädal hiljem. Itaalia on suur võrkpalliriik ja sealne kolmas liiga on korraliku tasemega. Klubil on tugev fännibaas ning poolehoidjad pidavat mängijatesse ülimalt hästi suhtuma. Eks need olid peamised põhjused, miks ma sinna läksin.”

“Kui uue hooaja eesmärkidest rääkida, siis kindlasti on klubiga soov aste kõrgemale tõusta ja näidata rahvale head võrkpalli. Isiklikus plaanis sooviksin teha stabiilselt hea hooaja ja aidata klubi nii palju kui oskan ja saan,” ütles Põlluäär lõpetuseks.

Saarte Mängudel Saaremaad esindavad vasakult Johan Vahter, Villu Vahter, Helar Jalg ja Siim Põlluäär. | Foto: Saaremaa Võrkpalliliidu Facebooki leht
scroll to top