fbpx
Close

45-aastane Gibb: mul on rõõm kaamerate ja sotsiaalmeediaga hüvasti jätta, aga ülejäänuga saab keeruline olema

Jacob Gibb (paremal) võitis koos Taylor Crabbiga hiljutiselt Katari turniirilt pronksi. | Foto: FIVB

Maailma vanim tipptasemel tegevvõrkpallur Jacob Gibb lõpetab pärast Tokyo olümpiamänge karjääri.

45-aastane Gibb, kes otsustas olümpiamängude edasilükkamise tõttu ka oma karjääri plaanitust aasta võrra pikemaks venitada, on suurimal spordipeol osalenud varasemalt kolmel korral. 2008. aastal Pekingis ja 2012. aastal Londonis jõudis ta oma toonase paarilisega veerandfinaali, 2016. aastal Rios jäi aga pidama alagruppi. 2012. aasta lõpetas Gibb seejuures Sean Rosenthaliga maailma esinumbrina, olgugi et olümpiaturniir loodetud tulemust ei toonud.

201-sentimeetrine Gibb postitas oma Instagrami kontole südamliku video, kus rääkis rannavõrkpalliga seotud hetkedest ja sellest, mida igatsema jääb.

“Võitmine on nii sõltuvusttekitav, et see paneb mind hooajaeelsel ettevalmistusperioodil ja võistlushooajal igas trennis endast maksimumi andma. Intervjuud, kaamerad ja sotsiaalmeedia – oeh, jeerum, mul on rõõm nendest asjadest lahti öelda. Aga ülejäänuga hüvastijätmine saab olema keeruline,” tõdes Gibb.

“Kõige suurem vahe võrreldes sellega, kui alustasin, on seotud suurtel areenidel mängimisega. Kui varem võitsin sellistel areenidel tähtsaid mänge, siis vaatasin ringi, et näha, kes märkas mind. See on natuke selline imelik asi – tahtsin nagu celebrity (tõlkes: kuulsus) olla. Aga nüüd on oluline vaid pere. Räägime pärast mänge ja see on kõik, mida vajan. Olen saanud aru, mis ja kes on tegelikult elus olulised. Pere ei kao kunagi kuhugi. Kui mu poeg vaatab mänge, siis teeb ta teleri ees kaasa kõik minu liigutused – see on vahva. Jään kindlasti ka sellist asja igatsema,” lisas Gibb.

Tänase seisuga on Gibb oma paarilise Taylor Crabbiga liikumas kindlalt olümpiamängudele kvalifitseerumise suunas. Maailma edetabeli põhjal pääsevad olümpiale 15 tugevamat paari ning nemad asuvad hetkel 5120 punktiga kaheksandal kohal. Et ühest riigist pääseb suurturniirile vaid kaks duot, tuleb neil eelkõige jälgida, et kaks ülejäänud USA tipp-paari Nicholas Lucena – Philip Dalhausser (11., 4640 p) ja Trevor Crabb – Tri Bourne (14., 4520 p) neist ei mööduks.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacob Gibb (@jakesgibb)

scroll to top