Aasta erilisim matš? Täht võitis uskumatu stsenaariumiga finaalmängu ja püsib kullaheitluses!

Robert Täht. Foto: | Efeler Ligi

Türgi meistrivõistlustel tuli ülimalt keerulisest seisust välja Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas, kui finaalseeria kolmandas kohtumises alistati 3:2 (23:25, 16:25, 25:22, 25:20, 19:17) Istanbuli Fenerbahce.

Izmiri klubil oli enne tänast selg vastu seina, kuna kolme võiduni peetava finaalseeria esimesed kaks mängu kaotati võõrsil tulemusega 2:3. Täna 3500 silmapaari ees peetud kohtumist alustas paremini külalisvõistkond, võites esimese geimi minimaalse vahega. Teise geimi keskosas saadeti riietusruumi Izmiri peatreener Glenn Hoag, kui punktikaotuse järel endast välja läinud kanadalane karjus alumise kohtuniku peale, samal ajal käega õigusemõistja nägu enda poole tõmmates, et ta temale otsa vaataks. Izmir kaotas teise geimi suurelt 16:25.

Peatreenerita Izmir oli kolmandas geimis justkui ümbersündinud, võites vaatuse tulemusega 25:22, kuid sai veel ühe valusa tagasilöögi, kui säärelihast vigastas keskblokeerija Mert Matic. Neljanda geimi kodupubliku rõõmuks 25:20 võitnud Izmir viis mängu otsustavasse geimi ning haaravas lõpupunktide heitluses jäi peale Tähe leivaisa 19:17.

Eesti koondislane tegi väga korraliku esituse, tuues 18 punkti (+7). Võrukas sai 31 tõstet, millest realiseeris 17 (55%), lisa tuli ühe ässpallingu näol. Vastuvõtuprotsendiks kujunes nurgaründajal samuti heast klassist 57. Izmiri resultatiivseimaks kerkis 21 silmaga (+10) Adis Lagumdzija. Kaotajatele tõi enim punkte Salvador Hidalgo (25 punkti, +13).

Seeria neljas kohtumine peetakse 30. aprillil ehk teisipäeval taas Izmiri koduplatsil. Vajaduse korral toimub ka viies mäng Izmiri koduväljakul.