fbpx
Close

Aasta noorvõrkpallur Kuivonen: selliseid üllatusi, nagu sügisel suutsime teha, tulebki ilmselt ette vaid kord hooaja jooksul

Eva Liisa Kuivonen ja alaliidu president Hanno Pevkur. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Audentese SG/Noortekoondise liider, 17-aastane Eva Liisa Kuivonen polnud pärast karikafinaali üleliia kurb, sest teab, kui tugev naiskond on TalTech/Tradehouse.

“Me ei osanud loota, et jõuame finaali. See oli üllatus meilegi. Mul on väga hea meel selle üle,” ütles Kuivonen 0:3 kaotusega lõppenud finaali järel.

“Me teame kõik, et TalTechi naiskond koosneb paljuski Eesti koondise põhitegijatest. Kuna meie keskmine vanus on 17 eluaastat, siis on raske TalTechi kogemustele midagi vastu panna. Selliseid üllatusi, nagu me sügisel suutsime teha (Audentes võitis meistriliigas TalTechi 3:1 – toim.), tulebki ilmselt ette vaid kord hooaja jooksul,” tõdes 17-aastane tallinlanna, kes valiti möödunud aasta parimaks noorvõrkpalluriks Eestis.

Millele rõhus Audentese naiskonna treener Andrei Ojamets mängu ajal? “Andrei ütles, et hoiaksime rohkem mänguplaanist kinni, sest me kippusime seda ära unustama. Telekaamerate ees pole meist keegi varem mänginud. See oli kõigile uus ja huvitav kogemus. Ma arvan, et paljudel meist värises jalg hümni ajal.”

Finaalis 7 punkti kogunud Kuivonen lisas, et karikasarjas saavutatud edu andis hooaja teiseks pooleks kogu Audentese naiskonnale indu juurde.

scroll to top