Abdel-Aziz võttis servil rahulikult, Trentino võitis ja kohtub nüüd Juhkami koduklubiga

Nimir Abdel-Aziz ühe käega tõstet sooritamas. | Foto: CEV

Itaalias toimuval Meistrite liiga E-alagrupi “mullis” jätkab kahe mängupäeva järel Friedrichshafeni kõrval kaotuseta Trentino, kes alistas kolmapäeva õhtul 3:1 (-19, 18, 18, 20) Tšehhi klubi Karlovy Vary Karlovarsko.

Kui ehmatavalt kindla kaotusega lõppenud avageim kõrvale jätta, olid väljakuperemehed vastastest selgelt üle. Päev varem viiendas geimis Venemaa meistri Novosibirski Lokomotiivi 11 järjestikuse serviga kukutanud Nimir Abdel-Aziz lõi seekord kogu kohtumise vältel vaid 12 pallingut, nende hulgas kaks ässa ja kaks viga. Hollandi koondise diagonaalründaja alustas seejuures kohtumist taas sidemängijana, kuid kogus lõpuks ikkagi põhitöö ehk tõstmise kõrval ka 7 punkti (+5).

Nii Hollandi kui ka Itaalia koondist esindanud Dick Kooy tõi võitjatele 18 (+12) ning blokis ja servil säranud Srecko Lisinac 16 punkti (+12). Karlovarsko tulemuslikem oli 15 punktiga (+10) Lukas Vasina.

Kuna Meistrite liigas pääsevad veerandfinaali vaid viie alagrupi võitjad ja kolm paremat teise koha omanikku, võib juba praegu öelda, et Novosibirski ja Karlovarsko edasipääsuvõimalus on kahe kaotuse järel vaid teoreetiline. Friedrichshafen ja Trentino kohtuvad esimese “mulli” viimases mängus täna kell 17.00. Teine “mull” on kavas veebruaris Saksamaal.