fbpx
Close

Adieu, Paris! Ardo Kreek on vahetamas kaheksa aasta järel klubi

Ardo Kreek tuli Pariisi klubi ridades Prantsusmaa meistriks ja CEV Cupi võitjaks, ent siirdub nüüd uutele jahimaadele. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pariisi Volley temporündaja Ardo Kreek jõudis esmaspäeval koos perega kodumaale, kuigi mais-juunis võib hooaeg Prantsusmaal veel jätkuda. Uueks hooajaks on eestlane siirdumas aga Lõuna-Prantsusmaa klubi Sete’i ridadesse.

Eelmise nädalala reedel ja laupäeval pidi kätte jõudma Pariisi klubi viimaste aastate tähtsaim sündmus ehk Prantsusmaa karikavõistluste nelja meeskonna finaalturniir. Kuigi luba mängud kuni 1000 pealtvaataja ees korraldada oli Toulouse’il olemas, jäid medalistid välja selgitamata.

“Karikavõistluste finaalturniiri ärajäämisest on kõige rohkem kahju,” tunnistab Kreek. “Turniiri läbiviimiseks pakuti igasuguseid variante, aga kahele klubile ei sobinud ükski neist. Toulouse ei tahtnud korraldajana turniiri toimumist, sest mängud oleks peetud planeeritust väiksemaarvulise publiku ees ja see tähendanuks majanduslikku kahju. Üks teine klubi põikles vastu aga meeskonna vigastustelaine pärast. Nüüd tuleb kahjuks tõdeda, et kogu see hooaeg oli meie klubi jaoks tühikargamine. Samas, eks praegu on kõige tähtsam muidugi, et inimesed terved oleksid. Sport on teisejärguline.”

Viimase treeningu tegi Pariisi klubi eelmisel neljapäeval, loa kodumaale minna said mängijad esmaspäeval.

“Esmaspäeva hommikul tuli klubi WhatsAppi gruppi sõnum, et hooaeg on teadmata ajaks edasi lükatud. Kui alguses ei tahtnud klubi mängijaid koju saata, siis tol hetkel tuli ka see luba. Pakkisime Pariisis oma kodus kolme tunniga nii palju asju kaasa, kui kohvrisse mahtus. Õhtul olime juba Eestis. Peame siiski olema kättesaadavad, et kui olukord rahuneb ja liiga peaks edasi minema, siis lendame tagasi Prantsusmaale,” ütleb Eesti koondist 226 korral esindanud Kreek.

Miks prantslased hooaega lõppenuks ei taha kuulutada ja vägisi otsust edasi lükkavad? “Mis see muu ikka olla saab kui poliitika ja raha,” vastab Kreek, kes on sama küsimust ka meeskonnakaaslastega arutanud.

Vormis hoidmisega pole Kreegil ka viimase nädala jooksul probleeme olnud, sest kodus peab mööda tube ringi tassima kuuekuulist tütart. “Kui aga ausalt rääkida, siis mul on viimasel ajal olnud probleeme õlaga. Kui klubi diagonaalründaja sai vigastada, siis kasvas ka koormus ja õlg, mis niigi andis tunda, muutus üha valusamaks. Nüüd on hea võimalus anda kerele natuke puhkust.”

Üheksandaks aastaks Kreek Prantsusmaa pealinna elama ja mängima ei naase, sest järgmiseks hooajaks plaanib tallinlane siirduda Sete’i ridadesse. “Ega siin mingit saladust pole. Kui majandus päris ära ei lagune, siis on minek,” ütleb 33-aastane keskblokeerija. Tänavune hooaeg on olnud nii Pariisi kui ka Sete’i jaoks pigem ebaõnnestumine – liigas paiknetakse paar mängu enne põhiturniiri lõppu vastavalt 9. ja 11. kohal.

“Vahel on vaja natuke keskkonnamuutust,” jätkab Kreek. “Seljataha jäi kehv koondisesuvi ja kuidagi ka klubihooaeg ei sujunud. Eks eelmise hooaja Pro B-s mängimine oli pannud juba varem põntsu (Pariis mängis maksupettuste tõttu hooajal 2018/19 esiliigas – toim.). Pretensioone mul iseenesest Pariisi klubile pole, suure tõenäosusega saame ka selle hooaja eest kõik rahad kätte. Lihtsalt Sete tegi natuke parema pakkumise. Nii palju kui treeneri ja mänedžeriga rääkisin, on klubil suured ambitsioonid. Kuna neil tuli raha meeskonda juurde, siis tahetakse uuel hooajal Prantsusmaal kindlasti esinelikusse pääseda. Ka asukoht pole paha. Lähen hea meelega Lõuna-Prantsusmaad lähemalt uurima ja nautima.”

Lõpetuseks olgu lisatud, et kui Kreek kelleltki Sete’i ja sealse peatreeneri Patrick Duflos’ kohta nõu küsida tahab, siis selleks on vastav mees kodumaalt võtta. Nimelt mängis Keith Pupart Sete’is aastatel 2013-2015 ja töötas Duflos’ga koos nii nimetatud aastatel Prantsusmaal kui ka hiljem Poolas Lubini Cuprumis.

Ardo Kreegi karjäär:

2003-06 Tallinna Sylvester
2006-09 Tallinna Selver
2009 Rennes Volley (Prantsusmaa)
2009 Rzeszowi Asseco Resovia (Poola)
2009-10 Radomi Jadar (Poola)
2010-12 Varssavi Politechnika (Poola)
2012-20 Pariisi Volley (Prantsusmaa)
2020-… Sete (Prantsusmaa)

scroll to top