Aganits jõudis koondises uue verstapostini ja Eesti Lätile sõnaõigust ei andnud

Eesti koondis. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas täna Euroopa Kuldliigas oma teise kohtumise, kui lõunanaabrid lätlased alistati tulemusega 3:0 (25:23, 25:13, 25:11).

Eesti alustas järgnevas koosseisus: sidemängija Renet Vanker, nurgaründajad Albert Hurt ja Märt Tammearu, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Ardo Kreek ja Timo Tammemaa ning libero Silver Maar.

Avageimis sai Eesti kiire 4:1 edu, kuid lätlased kosusid ja läksid ise 7:6 juhtima. Edasi kulges geim punkt-punktis ja kumbki meeskond suurt vahet sisse kasvatada ei suutnud. Geimi lõpus tegi Eesti koondise loots Cedric Enard mitu vahetust ja Kreegi äss lõpetas esimese geimi meie kasuks 25:23.

Teises geimis rebisid väljakuperemehed Teppani heade servide toel 7:2 ette Edu suudeti suurendada ja sarnaselt esimesele geimile, lõpetati ka teine vaatus ässaga, seekord Oliver Venno esituses – 25:13.

Viimaseks jäänud kolmanda geimi algus oli küllaltki tasavägine, kuid seejärel lisas Eesti gaasi ja tagasi enam ei vaadanud. Kolmas vaatus meile 25:11 ja ühtlasi kogu kohtumine 3:0.

Meie meeskonna parimana tõi Ardo Kreek 14 punkti (+12), Albert Hurt lisas 13 ja Renee Teppan 12 punkti (efektiivusus vastavalt +9 ja +10). Kui uskuda statistikat, siis Eesti vastuvõtt oli kõigest 30%, rünnak 63%, lisa tuli 9 bloki ja 10 ässa näol.

Avo Keele hoolealuste resultatiivseimaks kerkis 11 punktiga (+6) Kristers Dardzans. Lätlased said serve kätte 35-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt. Lisaks teeniti 3 blokki ja löödi 4 ässa.

Ilusa tähiseni jõudis lõppenud hooajal Kreeka kõrgliigaklubis Thessaloniki PAOK-is mänginud Andri Aganits, kellel täitus 150 kohtumist Eesti koondises.

Päeva esimeses mängus alistas Belgia 3:1 Hispaania.

Homme on kavas samuti kaks kohtumist, kui kell 16 ristavad mõõgad Hispaania ja Läti ning kell 19 Eesti ja Belgia, millest teevad otseülekande nii Kanal 12 kui ka Postimees.