fbpx
Close

Aganits siirdub eestlastele tuttavasse välisklubisse ja asub kulla eest heitlema lätlasega

Andri Aganits. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Andri Aganits mängib uuel hooajal Kreeka tippklubis Thessaloniki PAOK-is.

PAOK-i näol on tegu kolmekordse Kreeka meistriga, kelle tiitlid pärinevad aastatest 2015-17. Lõppenud hooajal, mis mängiti Kreekas erinevalt kõigist teistest Euroopa riikidest juunis-juulis lõpuni, jäi PAOK poolfinaalis mängudega 1:2 alla Ateena Panathinaikosele. Põhiturniiril teenis PAOK seejuures teise ja Panathinaikos kolmanda koha. Samas on tähelepanuväärne, et hooaja kõige tähtsamad kohtumised mängis PAOK leegionärideta, kes olid koroonaviiruse leviku ajal kodumaale naasnud.

Eestlastest on PAOK-i särki kandnud varasemalt kaks võrkpallurit, Jaanus Nõmmsalu (2007-08) ja Sander Steinberg (2010-11). Uuel hooajal näeb Aganitsa kõrval Kreekas mängimas aga üht tuntud baltlast, Läti koondise parimat ründajat Hermans Egleskalnsi, kes liitus värske meistri Pireuse Olympiakosega.

26-aastane ja 207-sentimeetrine Aganits sai tuule tiibadesse Tallinna Selveris, välismaal on ta mänginud nii Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa kui ka Belgia kõrgliigas. Kaks viimast hooaega esindas keskblokeerija Meistrite liiga klubi Maaseiki Greenyardi värve.

Uuel hooajal näeb PAOK-is mängimas vähemalt nelja leegionäri, muuhulgas kahte brasiillast ja Lõuna-Koreast Euroopasse naasvat Belgia koondise diagonaalründajat Bram van Den Driesi.

Värsket PAOK-i meest Aganitsa saab Eesti võrkpallisõber vaatama minna juba järgmisel nädalal, mil meie rahvusmeeskond võõrustab Lõuna-Eestis kolmel korral Lätit.

scroll to top