Aganitsata Maaseik sai karikavõistluste veerandfinaali avakohtumises kindla võidu

Maaseiki Greenyard vastuvõtul. | Foto: klubi koduleht

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja ja tema koduklubi Maaseiki Greenyard teenisid kolmapäeval Belgia karikavõistluste veerandfinaali esimeses mängus seljavõidu teise kõrgliigaklubi Waremme üle.

Võõral väljakul peetud kohtumises olid eestlase tööandja võidunumbrid 3:0 (25:15, 25:14, 25:16). Orava metsade vahelt pärit Aganitsale anti selles mängus puhkust. Võitjate resultatiivseimad olid Jonas Kvalen ja Robert Wojcik 12 punktiga (efektiivsus vastavalt +7 ja +11). Waremme parim oli Guillaume Dussart 8 punktiga (0).

Korduskohtumine peetakse 6. novembril Maaseiki koduplatsil.

Prantsusmaa naiste kõrgliigas sai eile hooaja neljanda kaotuse Eliise Hollase ja Polina Bratuhhina-Pitou leivaisa Terville Florange, kes alistus 2:1 eduseisust viiegeimilise lahingu järel 2:3 (25:21, 26:28, 25:23, 22:25, 11:15) Chamalieres’ naiskonnale. Võrust pärit temporündaja Hollas tõi 10 punkti (+7), kui 18 rünnakust jäi maha 6 (33%) palli. Lisaks sai ta kirja 4 edukat sulustamist. Nurgaründajana tegutsev Bratuhhina-Pitou kogus 15 punkti (+9). Tallinnas sündinud piiga lõi 33 tõstest punktiks 14 (42%) palli, lisaks kanti tema kontosse ka üks äss. Liigatabelis langes Terville 9. kohale, olles kogunud 7 punkti. Eilne vastane asub 6 punktiga 11. real. Terville järgmine kohtumine leiab aset 9. oktoobril, kui võõrustab neist koht kõrgemal olevat Venelles’ klubi.

Üle-eile pidas Itaalia naiste meistrivõistlustel järjekordse kohtumise Kertu Laagi koduklubi Cheri, kes kaotas kodus tulemusega 0:3 (21:25, 23:25, 22:25) Firenzele. Diagonaalründaja Laak käis platsil teises ja kolmandas geimis, kuid punktiarvet avada ei suutnud. Cheri parim oli 14 punktiga (+6) Kaja Grobelna. Võitjatele tõi kõige rohkem punkte Sylvia Nwakalor – 13 punkti, kasutegur +9. Turniiritabelis asetseb Cheri 6 punktiga 9. kohal. Firenze hoiab 11 puntiga 2. kohta. Cheri peab järgmise kohtumise täna, kui võõrsil mängitakse Cuneo naiskonnaga.