fbpx
Close

Ajalooline euromäng aitas Jimenezel Saaremaa konkurendiga käed lüüa

Javier Jimenez. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa Võrkpalliklubi

Saaremaa Võrkpalliklubi nurgaründaja Javier Jimenez (30) siirdub uueks hooajaks Hispaania kõrgliigaklubi Almeria ridadesse.

Almeria oli mäletatavasti klubi, kellest saarlased said tänavu jagu CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaalis. Kuressaares peetud avamängu võitsid hispaanlased 3:2, kuid Lõuna-Euroopas peetud korduskohtumises olid 3:1 paremad saarlased. Saaremaast sai ühtlasi esimene Eesti klubi, kes viimase üheksa aasta jooksul eurosarjas veerandfinaali pääsenud.

Endine Kuuba koondise kapten Jimenez tegi mõlemas mängus soliidse partii, kogudes avakohtumises 22 (+16) ja teises 16 punkti (+8). Servi vastuvõtt, mis kujunes poolikuks jäänud hooajal Jimeneze nõrgimaks küljeks, oli nimetatud kohtumistes vastavalt 45 ja 67 protsenti.

Almeria kodulehel kirjutatakse, et 11-kordne Hispaania meister oli Jimeneze teenetest huvitatud juba eelmisel suvel, kuid siis otsustas ta käed lüüa Saaremaaga.

“Nüüd, mil käisime Saaremaaga Almerias euromängul, avaldas mulle muljet spordihalli sissepääsu juures olnud vitriin, kuhu olid pandud klubi kõik tähtsamad karikad. Jõudsin pärast mängu ka linna peale jalutama minna ja nägin, kui ilusa kohaga on tegu. Ootan väljakutset huviga, sest Almeria näol on tegu professionaalse klubiga,” sõnas Jimenez.

Jimeneze sõnul oli üks peamisi põhjuseid, miks ta Almeriaga liitub, seegi, et Hispaania meeskond mängib uuel hooajal suure tõenäosusega Meistrite liigat.

scroll to top