fbpx
Close

Ajalooline hetk: Balti liiga mullusest esikolmikust ei lähe keegi finaalturniiril medalit kaitsma

Tallinna Selver võitis tiitli eelmisel kevadel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Sel reedel ja laupäeval toimub Tartus Credit24 Balti liiga finaalturniir, kuhu pääsesid Tartu Bigbank, TalTech, Pärnu Võrkpalliklubi ja Gargždai Amber-Arlanga.

2005. aastal loodud ühisliigas pole kunagi varem juhtunud sedasi, et ükski eelmise hooaja medalistidest ei pääse finaalturniirile. Aga just nõnda seekord läks, sest tiitlikaitsja Tallinna Selver kaotas veerandfinaalis Gargždaile, mullune hõbemedalist Saaremaa Võrkpalliklubi lõpetas kahe hooaja vahel tegevuse ja mullune pronks, Läti esiklubi Jekabpilsi Luši kaotas veerandfinaalis Pärnule.

Aastatel 2005-2015 Schenker liiga nime kandnud, 2015-2016 Saja liiga nime all tegutsenud ja alates 2016. aastast Credit24 liiga nime kandval liigal on olnud seitse erinevat võitjat: Tallinna Selver (7 tiitlit), Tartu (3), Pärnu (1), Saaremaa (1), Ozolnieki (1), TalTech (1) ja Rakvere (1). Finaali on jõudnud võrdselt üheksal korral nii Selver kui ka Tartu.

Kes võidab tiitli tänavu? Esikohafavoriit Tartu Bigbank läheb püüdma esimest kulda pärast 2018. aastat, TalTechi esimene ja ühtlasi ainus võit pärineb 2013. ja Pärnu tiitel 2016. aastast. Gargždai on teatavasti üldse esimene Leedu klubi, kes finaalturniirile jõudnud, mistõttu nemad on tänavu oma parima tulemuse juba ära teinud. Lätlaste osaluseta toimus finaalturniir viimati viis aastat tagasi.

scroll to top