fbpx
Close

Ajaloorada käiv Kikas alustas kullajahti hämmastavalt kindla koduvõiduga

Tallinna Ülikool/Kikas esimest finaalivõitu tähistamas. | Foto: Ave Kuusk

16 aasta järel taas Eesti meistrivõistluste finaalis palliv Tallinna Ülikool/Kikas astus esimese sammu kulla suunas, kui kodusaalis alistati Tartu Ülikool/Bigbank märkimisväärselt kindlalt 3:0 (25:19, 25:15, 25:19).

Kuna viimatises omavahelises kohtumises Balti liiga poolfinaalmängus oli just Tartu Tallinnast 3:0 üle, sai Kikas tänase triumfiga magusa revanši. Kodusaalis mänginud Kikas hoidis juhtohje sisuliselt terve mängu vältel ja üheski geimis tartlastel 20 punkti täis saada ei lastud.

Võitjate ridades said kahekohalise punktisumma kirja nii 13 silma skoorinud Maren Mõrd kui 10 punkti toonud Kätriin Põld ja Raili Hunt. Vastuvõtukuninganna oli naiskonna libero Marily Lass, kelle positiivne vastuvõtuprotsent oli lausa 75. Bigbanki parim oli 10 punkti kirja saanud Ingrid Kiisk.

Kui Kikas alistas Viljandi Metalli poolfinaalseerias kahe mänguga, siis Bigbankil läks Audentese SG/Noortekoondise alistamiseks vaja kolme kohtumist. Seejuures tasub mainida, et neist viimane toimus alles kaks päeva tagasi ja lisaks vaid päevapikkusele puhkeajale pidi Tartu mängima pühapäeval ja esmaspäeval järjepanu. Seega pole põnevus finaalseeriast vaatamata tallinlaste kindlale üleolekule loodetavasti seeriast kadunud, kuna laupäevaseks seeria teiseks kohtumiseks tartlaste kodusaalis on kodunaiskonnal võimalus oma vastuhakuvõimeid näidata.

Kuldmedal riputatakse emmale-kummale naiskonnale kaela 3 mänguvõidu täitumisel. Laupäevane kohtumine algab kell 14, otseülekannet näitab Postimees Sport.

scroll to top