fbpx
Close

Alaliitude ja ajakirjanike tugi tõi Avo Keelele aasta treeneri valimisel teise koha

Läti koondise peatreener Avo Keel. | Foto: CEV

Eesti aasta sportlaseks valiti autoralli MM-il kolmanda koha teeninud duo Ott Tänak – Martin Järveoja, parimaks treeneriks osutus aga iluuisutaja Eva-Lotta Kiibuse EM-il seitsmendale kohale aidanud Anna Levandi. Spordiaasta poolikuks jäämine kajastus kõige selgemalt just treeneri kategoorias, sest kunagi varem pole “Kristjani” võitmiseks EM-i seitsmenda kohast piisanud.

55-aastase Levandi ülekaal oli rahva, alaliidu ja ajakirjanike hääletuse kokkuvõttes mäekõrgune. Ta teenis nii alaliitudelt kui ka ajakirjanikelt esimese koha punktid ja rahvalt teise koha punktid. Rahva seas oli populaarseim Eesti laskesuusatamise koondise peatreener Indrek Tobreluts, kes alaliidu ja ajakirjanike hääletusel aga kolme parema sekka ei mahtunud ja oli seetõttu kokkuvõttes kolmas.

Levandi ja Tobrelutsu vahele mahtus Läti võrkpallikoondise mitmekümneaastase pausi järel EM-finaalturniirile tüürinud Avo Keel, kes teenis teise koha punktid nii alaliitudelt kui ka ajakirjanikelt. Rahvahääletusel jäi võrukas aga alles seitsmendaks, kogudes 781 esikohta, 879 teist kohta ja 913 kolmandat kohta. Temast ettepoole mahtusid lisaks Tobrelutsule ja Levandile ka Egon Üpraus (veemoto), Nigel Sears (tennis), Nikolai Novosjolov (vehklemine) ning Anne ja Taivo Mägi (kergejõustik).

Keel kandideerib tänavu ka Läti parima treeneri auhinnale. Läti võrkpalliliidu poolt on ta parimaks saalivõrkpalli treeneriks juba valitud. Eestis on võrkpalliaasta parimad veel välja kuulutamata.

scroll to top