fbpx
Close

Alar Rikberg: Kalmazidis kasutas euromängu eel meedias taktikalist nippi

Ioannis Kalmazidis. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa Võrkpalliklubi

Saaremaa Võrkpalliklubi kohtub täna kell 19.00 kodusaalis CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaalis Hispaania klubiga Almeria. Võrkpall24 palus kohtumise eel hinnata saarlaste võidušansse Eesti koondise ja Tartu Bigbanki abitreeneril Alar Rikbergil.

Saaremaa vahetas mäletatavasti pärast kuu aja tagust Eesti karikafinaali treenerit, kui tõi Urmas Tali asemele kreeklase Ioannis Kalmazidise. Kalmazidise ainus kaotus pärineb tema debüütmängust, kui võõrsil jäädi Tallinna Selverile alla 1:3. Kreeklane oli tol hetkel meeskonna tüüri juures olnud vaid paar päeva. Ülejäänud kuus matši on uus juhendaja suutnud võita.

“Nii lühikese aja jooksul ei saanudki mingit efekti tekkida,” ütles Rikberg saarlaste Selverile kaotamise kohta. “Nüüd on meeskond temaga juba ära harjunud ja saanud uue hingamise. See on ükskõik millise meeskonnaga nii – mõne nädala kuni pooleteise kuu raames toob treenerivahetus alati endaga kaasa midagi positiivset. Samas ei saa ma öelda, et oleksin hüppelist kvaliteeditõusu tema tuleku järel märganud.”

Ent kas Saaremaa mängupildis on kuu aja jooksul muudatusi märgata olnud? “Ei ole,” vastas Rikberg. “Meid (Tartut – toim.) võitsid nad küll väga kindlalt, aga me olime ise tolles kohtumises lihtsalt väga hapud. Sellise mänguga kaotanuks me hiljem ka Jelgavale ja Riiale. Pärast meie kindlat alistamist võitis Saaremaa Pärnut vaid 3:2 ja paistis, et see võib olla ohumärk. Aga seejärel võideti Selvert kindlalt ja näidati, et ollaksegi heas hoos. Okei, üks muudatus võib-olla ikkagi on uue treeneriga järgnenud – võistkonna tõstete arv ja punktide jaotumine muutus ühtlasemaks. Aga see võib olla tekkinud ka puhtalt seepärast, et tegu on olnud reamängudega. Tähtsates mängudes on esile kerkinud ikka Javier Jimenez, Daniel Maciel ja Beau Graham. Nemad on selle võistkonna võtmetegijad.”

Saaremaa ja Almeria duellis Rikberg kummalegi meeskonnale suurt eelist ei annaks.

“Mõnel treeneril on ka Eestis selline komme, et nad teevad vastase suuremaks, kui too tegelikult on, kasutades selleks meedias taktikalist nippi. Olen ka seda ise treeneritele koolitusi andes soovitanud, et pigem maali negatiivne pilt ja üllata pärast positiivselt kui vastupidi. Kalmazidise mängueelses intervjuus võis sama mustrit näha. Vastastel pole ühtegi sellist nime, kelle vastu peaks olema aukartus. Olgu, Pablo Kukartsev on tõesti pikk ja võimas kuju, aga tema on ka ainus. Ülejäänud nende leegionärid pole kõvemad kui (Daniel) Maciel, rääkimata (Javier) Jimeneze sugusest nimest. Ka Hispaania koondislased on laiali Euroopa tugevamates liigades, Almerias ei mängi neist keegi. ”

Rikberg peab selles paaris favoriidiks seega Eesti klubi? “Kui Saaremaa saaks mängida teise ehk otsustava mängu kodus, siis ütleksin, et nemad, jah. Aga kuna kordusmäng peetakse Hispaanias, siis pakuksin 50-50. Kui me Saaremaa meeskonda vaatame, siis on seal koos hea punt: Eesti ja Austraalia koondise temporündajad (Henri Treial ja Beau Graham), aastaid Kuuba koondises mänginud (Javier) Jimenez, brasiillane (Daniel) Maciel, mitmed Eesti koondislased (Keith Pupart ja Rauno Tamme) ja hea sidemängija (Reto Giger). Aga võimalik, et pärast tänast mängu on mu arvamus  favoriidikoorma jagunemise osas muutunud.”

 

scroll to top