Alar Rikberg poolfinaali ärevusest, Tammearu serviseeriast ja Selveri pidurdamisest finaalis

Alar Rikberg. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Alar Rikbergi juhendataval Tartu Bigbankil õnnestus Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste poolfinaalis tulla raskest seisust välja ehk võita kordusmäng kodus TalTechi vastu 3:0 (19, 19, 17) ja seejärel ka kuldne geim suisa 15:3.

Kui kohtumise kolme esimese geimi jooksul oli Tartu meeskonna vedajaks rünnakul Albert Hurt, siis kuldses geimis tõi võõrustajatele suure edu Märt Tammearu pikk pallinguseeria. 19-aastane Tammearu servis järjest suisa kaheksal korral.

Mängujärgses intervjuus sai Tartu peatreenerilt Rikbergilt uuritud, kas Tammearuga võeti enne mängu šnitti Meistrite liigas hiljuti Trentino särgis 11-punktilise serviseeria korraldanud Nimir Abdel-Azizilt? “Ei, Märdil on vähe parem see serv ikkagi,” muigas Rikberg. “Nimir lööb ainult sedasi, nagu torust tuleb. Märt istutas aga palle kõikidesse ristunurkadesse, lühikesi ja pikki ning igale mehele. Ehk siis Nimiril oleks vaja vaadata hoopis Märdi servid üle, et mitte ainult jõuga lüüa, vaid ka varieeruvust pallingutesse tuua.”

Et avamängu oli Tartu laupäeval võõrsil 1:3 kaotanud, tegi meeskonna juhendaja enne pühapäevast korduskohtumist plaanides mõningad muudatused.

“Ärevust ei olnud, aga ma pean “tänama” oma meeskonda, sest nad rikkusid ära minu elust 19 tundi. Hommikune disc-golfi ring ei möödunud lihtsalt disc-golfi mängides, vaid seal käisid eilsed (üleeilsed – toim.) pallivahetused silme eest läbi. Samuti käisid need öösel unes silme eest läbi. Esimene hetk, kui tekkis normaalne enesetunne pärast avamängu kaotust, oli siis, kui soojenduseks saali saabusin. Siis oli tavaline mõnus mänguks valmistumine. Minu otsus oli selline, et pärast sellist avamängu oli kõigil vaja peas asjad paika panna. See tähendab, et me jätsime ära mängueelse videokoosoleku ja ei teinud täna (eile – toim.) hommikul trenni,” lisas Rikberg.

22. detsembril Tartus toimuvas karikafinaalis kohtub Tartu Tallinna Selveriga, kes oli poolfinaalseerias kindlalt üle Saaremaast. Kas Rikbergil on paberil juba plaan olemas, kuidas Eesti koondises karastunud mehi eesotsas Renee Teppani ja Andrus Raadikuga takistada? “Jaa, ikka! Pole seal midagi keerulist, tuleb lihtsalt meestele info edasi anda. Loodetavasti see jääb ka meestele meelde õigeks ajaks,” vastas Rikberg.

Intervjuus räägib Rikberg muuhulgas ka eilses mängus tehtud korrektuuridest ning treeneriduellidest Rainer Vassiljevi ja Avo Keelega.