fbpx
Close

Alar Rikberg Vennost: üks asi on tuua Türgi liigas 30 punkti, hoopis teine asi on seda teha eurosarjas Kemerovo vastu

Oliver Venno rünnakul. | Foto: klubi koduleht

Euroopa võrkpalliväljakutel lõhkas täna tõelise üllatuspommi Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray, kes alistas CEV Cupi poolfinaalis kahe mängu kokkuvõttes Venemaa hetke teise meeskonna Kemerovo Kuzbassi.

Venno tegi kordusmängus, kus võideti esmalt matš 3:1 ja seejärel kuldne geim 15:10, oma karjääri ühe silmapaistvama partii, tuues võitjatele kokku suisa 33 punkti. Tartlase efektiivsus oli seejuures harvanähtav +26. Eesti koondise diagonaalründaja teenis sisuliselt pooled meeskonna tõstetest, 60, ja realiseeris neist 31 (52%). Lisaks kanti Venno arvele 2 blokipunkti.

Võrkpall24.ee palus tulemust hinnata Eesti koondise ja Poola tippklubi Rzeszowi Asseco Resovia abitreeneril Alar Rikbergil.

“Tegelikult oli see ikka väga suur üllatus. Mitte isegi väga suur, vaid ülisuur, vähemalt minu jaoks,” ütles Rikberg. “Kemerovo on mänginud väga hea ja stabiilse hooaja. Nad on kaotanud üksikuid mänge, mida kinnitab ka teine koht Venemaa superliiga tabelis. Kemerovo tugevus on see, et Tuomas Sammelvuo meeskonna tuumik rajaneb kolmandat hooaega samadel noortel. Nad on aja jooksul üha paremateks saanud nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. Võimalik, et Kemerovo mängu mõjutas mingil määral hiljutine uudis Sammelvuo Venemaa koondise juurde minemisest. See võib tähendada, et ta ei jätka uuel hooajal Kemerovo juhendamist.”

Venno oli nii statistikale põhinedes kui ka Rikbergi hinnangul poolfinaali otsustaja.

“Olku mäng oli superüllatus samuti. Üks asi on tuua Türgi liigas 25 või 30 punkti, aga hoopis teine asi on seda teha Kemerovo vastu eurosarjas. See oli kindlasti üks tema karjääri paremaid mänge. Arvestame ka koormust, mis ta sai. 60 tõstet! Ja neist 31 punktiks… Et ta sellise mängu lõpuni vastu pidas, see on kõva sõna,” tunnustas Rikberg.

Sarnaselt eelnevatele ringidele kodus-võõrsil süsteemis toimuvas finaalis kohtub Galatasaray Itaalia hiiu Trentinoga.

“Kõik eeldasid poolfinaalide eel, et finaalis mängivad Kemerovo ja Trentino. Aga nüüd tuleb Trentinole vastu Galatasaray. Midagi kerget pole ka sealt tulemas, aga huvitav saab igal juhul olema,” usub Rikberg.

scroll to top