fbpx
Close

Alari Saar: kui tahad mujale mängima pääseda, siis on sellised matšid väga-väga olulised

Alari Saar (keskel) meeskonnakaaslastega. | Foto: Saaremaa VK

Saarlasest libero Alari Saare jaoks jääb Saaremaa Võrkpalliklubi eilne võit Iisraeli klubi Kfar Saba üle meelde pikemaks ajaks, sest Eesti koondise nurgamehe Kevin Saare noorem vend pole taoliste mängude kogemust palju saanud.

“Kindlasti oli see mu karjääri üks tähtsamaid mänge Rakvere Balti liiga võidu kõrval,” kinnitas 23-aastane Saar. “Eurosarja-matšid on selles suhtes olulised, et neid vaadatakse ka välismaalt. Seega, kui tahad mujale mängima pääseda, siis on need mängud väga-väga olulised.”

Esimest hooaega oma kodusaarel mängiv Saar peab niisiis plaani tulevikus välismaal end proovile panna.“Liberol on raske Eestist välismaale mängima pääseda, sest reeglina kasutatakse sel positsioonil oma mängijaid. Aga nii palju, kui uurinud ja puurinud olen, siis mingi võimalus ikkagi on. Näiteks mu venna Kevini koduklubis Prantsusmaa esiliigas (Saint-Quentin) mängib libero kohal minuvanune ameeriklane (Hayden Boehle). Võimatu see niisiis pole. Läbi heade tutvuste võib igale poole saada.”

Mida ütles Saar aga eilse 3:1 võidu kohta? “Kindlasti mängis avakohtumises suurt rolli see, et iisraellastel polnud kohal põhidiagonaali (Michael Chemos jäi viisaprobleemi tõttu Iisraeli – toim.). Samas olid nende nurgaründajad minu hinnangul täna (eile – toim.) isegi osavamad kui meie nurgamehed. Nad nägid meie murekoha ehk bloki ebakorrektsuse ära ja suutsid sealt palju punkte võita. Meie bloki ja kaitse koostöö polnud samuti väga sujuv,” ütles Saar.

Saarlased mängisid euromängu täissaali ehk umbes 800-pealise kodupubliku ees.

“Publik oli fantastiline! Polegi ammu nii suure publikuarvu ees mänginud. Loodan, et karikafinaalis tuleb Saku suurhalli veelgi rohkem rahvast. Need on sellised mängud, mida rahvas võiks vaatamas käia. Ja need toovad endalegi värina sisse. Kõva võitlusvaim ja -ärevus on enne mängu juba olemas. Nüüd peame aga korrektuurid tegema ja teise mängu iisraellaste vastu ära võtma,” lisas Saar.

CEV Challenge Cupi avavooru korduskohtumine, kus Saaremaale piisab edasipääsuks kahest geimivõidust, peetakse järgmise nädala teisipäeval Iisraelis.

scroll to top