fbpx
Close

Algajatest tippudeni: Võrkpall24 alustab juunis Kloogarannas kogu suve vältava vollefestivaliga

Kloogarannas on toodud liivaluidete vahele võrkpallimängu jaoks sobivat liiva, välismaalt tellitud postid ja võrgud saabuvad juuni alguses. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Võrkpall24 on jõudnud koostöös Credit24 ja Lääne-Harju vallaga tänaseks nii kaugele, et alates juunist korraldatakse Kloogaranna värskelt valmivas rannavollekeskuses läbi suve igal nädalal kolm turniiri. Võistlusväljundiga saab kaetud kogu vollespekter – võrkpallimängus esimesi samme tegevatest harrastajatest kuni proffideni.

Esmaspäeviti hakkab toimuma sõpruskondadele, rahvaliiga võistkondadele ja ettevõtetele suunatud neli-nelja vastu segaturniir, kolmapäeviti Eesti paremate mees- ja naispaaride osalusel läbi viidav kaks-kahe vastu A-taseme turniir ning neljapäeviti harrastajatele mõeldud kaks-kahe vastu B-taseme turniir. Kõik turniirid algavad õhtuti kell 18.30 ja kestavad orienteeruvalt kolm tundi.

“Tänu mitme sisehalli tekkele ja üleüldisele võrkpallibuumile on Harjumaal rannavõrkpalli harrastajate arv kasvanud paari aasta jooksul hüppeliselt,” ütles võistluste peakorraldaja Karl Rinaldo. “Regulaarset võistlusväljundit pole suviti aga meie suurimas maakonnas piisavalt olnud. Olen ka ise sarnaselt teistele harrastajale käinud tööpäeva õhtuti suviti Tallinnast Rakveres ja Pärnus turniiridel. Et olukorda parandada, saigi kevadel hakatud uurima, mil moel võiks võrkpallurite suvisele võistlusnäljale leevendust leida. Pealegi täitub selle aasta juunis 35 aastat päevast, mil minu isa Rene koos võrkpalliajaloolase Valeri Maksimoviga Pirital Eesti esimese rannavõrkpalli võistluse korraldas. On rõõm ja au isa rajatud teed mingil moel justkui jätkata ning sarnases rollis end proovile panna.”

“Usinalt toimetava Lääne-Harju valla ja turniiri nimisponoriks saanud Credit24 abita nii mahukat turniiride-sarja ette võtta poleks võimalik. Nende entusiasm on andnud kindluse, et tuleme kõigega kenasti toime. Plaanis on kajastada turniire Võrkpall24 portaalis ja meie sotsiaalmeediakanalites nii tulemusuudiste, intervjuude kui ka fotogaleriidega, et pakkuda osalejatele ja kaasaelajatele võimalikult mitmekülgset teenust,” jätkas Rinaldo.

Tallinnast veidi enam kui pooletunnise autosõidu kaugusel asuv Kloogaranna sai valitud võistluskeskuseks lihtsal põhjusel. Et Nõukogude ajal üheks Eesti populaarsemaks suvituspaigaks peetud rand ellu äratada, on Lääne-Harju vald teinud suuri investeeringuid. Muuhulgas paigaldataksegi juuni avanädalal liivaluidete vahele viis korrallikku rannavolleväljakut. Et kolmapäeviti ja neljapäeviti toimub naiste ja meeste turniir samaaegselt, pannakse juurde ka lisaväljakud, mis uuele rannavollealale samuti kenasti ära mahuvad. Kloogarannas valmivate volleväljakute kvaliteedist räägib seegi, et juuli lõpus ja augusti alguses peetakse seal Eesti karikavõistluste etapp.

“Valla soov on teha Kloogarannast spordilembeline rand,” kinnitas Lääne-Harju Spordikeskuse projektijuht Jürgen Lepp. “Võrkpall mängib selles plaanis olulist rolli, mistõttu on hea meel, et Võrkpall24 just Kloogarannas nii mahuka turniiride-sarjaga välja on tulnud. Aitame omalt poolt kaasa nii palju, kui vähegi saame ja suudame.”

Ka Credit24 turundusjuht Annika Parm ootab saabuvaid turniire huviga. “Credit24 motoks on kuuluda Eesti spordi ja paljuski just Eesti võrkpalli taustajõudude hulka. Oleme seetõttu ka sel suvel valinud välja mitu rannavõrkpalliga seotud turniiride-sarja, kus paneme oma õla alla. Et meie side võrkpalliga on tugev, polnud Kloogarannas toimuvate turniiride osas otsuse tegemine raske. Teame, et sellest ettevõtmisest saavad rõõmu paljud võrkpallisõbrad,” ütles Parm, kes on ka ise tänu tööga seotud tegemistele nakatunud võrkpallipisikuga.

“Põhiasjad on saanud paika, aga teha on veel palju, muuhulgas turniirisüsteemiga, mis sõltub mõneti osalejate arvust,” lisas Rinaldo. “Hetkel käib tihe töö selle nimel, et auhinnalaud saaks igal turniiril väärikas. Kuna korraldame nädalas kolm turniiri, on mahud küllaltki suured. Samuti näeme vaeva selle nimel, et ka hooaja kokkuvõttes kõige tugevamatele paaridele ja võistkondadele saaks auhinnad välja panna. Minu selge eesmärk on see, et keegi ei jätaks osalustasu tõttu turniirile tulemata. Seetõttu on kaks-kahe vastu turniiridel ühe paari osavõtumaks 15 eurot ja neli-nelja vastu turniiridel 30 eurot tiimi kohta. Nii turniiril mängimisest saadav nauding, üleüldine atmosfäär, auhinnad kui ka järelkajad uudislugude ja fotode näol peavad pakkuma nii palju, et spordisõbrad läheksid turniirilt koju alati hea tujuga ja tahaksid järgmisel korral tagasi tulla.”

Kui n-ö traditsiooniline rannavolleformaat ehk kaks-kahe vastu turniirid toimuvad nii, nagu harjunud oleme, siis esmaspäevastel neli-nelja vastu turniiridel sai loodud uuelaadne süsteem. Et seltskondi ja sõpruskondi on erinevaid, siis ei kirjutata ette, mitu meest või naist peab võistkonnas olema. Reegel on aga selline, et iga mängu alguses saab see võistkond, kellel on naisi rohkem väljakul kui vastasel, algedu. Kui on üks naine rohkem kui vastasel, siis algab geim 3:0 seisult, ja kui on kaks või rohkem naist väljakul kui vastasel, siis 6:0 seisult. Ja vahetada saab mängu jooksul ainult naine naist ja mees meest.

Esialgne huvi turniiride vastu on Rinaldo sõnul olnud suur. “Kuna soovisin veenduda, et turniiri vastu ikka huvi on, uurisin kümnelt tugevamalt pealinnas baseeruvalt meesvollepaarilt, mida nemad kolmapäevastest A-tasemega turniiridest arvavad. Mõnevõrra ehk isegi üllatuslikult vastasid kõik, et huvi on olemas ja kui parasjagu muid võrkpalli või eraeluga seonduvaid plaane pole, siis kavatsetakse osaleda. Ka meie tugevamaid rannavõrkpallureid ehk Mart Tiisaart ja Kusti Nõlvakut näeb loodetavasti mõnel korral sel suvel Kloogarannas mängimas,” ütles peakorraldaja lõpetuseks.

“Credit24 esitleb: Kloogaranna vollefestival 2021” avavõistlus toimub Kloogarannas 2. juunil ehk kolmapäeval, mil toimub A-tasemega kaks-kahe vastu turniir nii naistele kui ka meestele. Registreerimine esimestele turniiridele on nüüdsest avatud.

Tänasest on avatud ka esimestele etappidele registreerimine:

2. juuni meeste 2-2 A-tase, peale pääseb esialgse plaani kohaselt 12 paari. Registreeri siin.
2. juuni naiste 2-2 A-tase, peale pääseb esialgse plaani kohaselt 12 paari. Registreeri siin.
3. juuni meeste 2-2 B-tase, peale pääseb esialgse plaani kohaselt 12 paari. Registreeri siin.
3. juuni naiste 2-2 B-tase, peale pääseb esialgse plaani kohaselt 12 paari. Registreeri siin.
7. juuni segaturniir 4-4, peale pääseb esialgse plaani kohaselt 18 võistkonda (ühes võistkonnas 4-6 mängijat, väljakul korraga 4 mängijat). Registreeri siin.

Tasub teada:

*Igale paarile/võistkonnale on igal turniiril tagatud vähemalt kolm kahe geimi võiduni peetavat mängu.
**Paarilise/võistkonnakaaslaste nimesid saab soovi korral pärast registreerimist muuta. Selleks kirjuta vastav kiri aadressile info@vorkpall24.ee.
***2-2 B-tasemega turniiridel ei ole lubatud osaleda eelmisel suvel Eesti karikaetappidel veerandfinaali jõudnud mängijatel.
****4-4 segaturniiridel ei ole lubatud osaleda lõppenud hooajal meeste meistriliigas mänginud võrkpalluritel. Esiliigast tohib võistkonnas olla maksimaalselt üks mängija. Naiste osas piiranguid pole.
*****A-taseme meeste ja naiste turniiridele pääsevad eelisjärjekorras eelmise aasta Eesti karikavõistluste etappidel punkte kogunud võrkpallurid. Teistel turniiridel pääsevad peale 12/18 kiiremat registreerijat.

Korraldajale jääb õigus teha vajadusel muudatusi. Lisainfo ja võistluste juhend avaldatakse maikuu jooksul.

scroll to top