Alles klar! Credit24 meistriliiga põhiturniiri kindel võitja selgus enne selle lõppvooru

Tartu Bigbank on sel hooajal ühe karika juba pea kohale tõstnud, nüüd võideti Credit24 meistriliiga põhiturniir ja õigus korraldada final four. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

30. jaanuaril sai selgeks tänavuse hooaja Credit24 meistriliiga põhiturniiri võitja. Lätis kogutud punktidega kindlustas final four turniiri korraldusõiguse Tartu Bigbank.

Otsustavas mängus võitis Tartu 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) Jekabpilsi Luši meeskonda. Tartu meeskondlik rünnakuprotsent oli kõrge 59, vastased lahendasid rünnakuid 44-protsendiliselt. Võidu peaarhitektiks oli Albert Hurt 18 silmaga (+14). Pavels Jemeljanovs pani Jekabpilsi poolel vastu 12 punkti (+8).

Ülimalt kärbitud koosseisuga Tallinna Selver ei suutnud ka Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme vastu imet välja võluda. Täna jättis aga peatreener Andres Toobal iseennast pingile ja sidemängijana sai tuleristsed 18-aastane Krister Õun. Põneva mängu kaotas Tallinna esindus lõpuks pikas viiendas geimis 2:3 (18:25, 25:21, 25:18, 22:25, 18:20). Nurgaründajana jätkanud Timo Lõhmus tõi Selverile 25 punkti (+9), Daugavpilsi edukaim oli 20 punkti toonud Nazar Getman (+9).

Tartu on üks mäng enne põhiturniiri lõppu kaotanud vaid ühe matši, ka geime on kokku kaotatud vaid 6. Teisel kohal paiknev TalTech, kellel on küll veel neli mängu pidamata, on kogunud 25 punkti ja ei küündiks ka täisedu korral (+15 punkti) enam Tartust mööda. Selver on samuti 25 kogutud punktiga kolmandal positsioonil.