Allik aitas Saksamaal kaasa sensatsiooni sünnile – Berliin löödi karikasarjas 0:2 kaotusseisu kiuste auti!

Karli Allik (üleval parempoolne) ühes Königs Wusterhauseni meeskonnaga tänast võitu tähistamas. | Foto: erakogu

Saksamaa karikavõistluste veerandfinaalis sündis kolmapäeva õhtupoolikul suurüllatus, kui Karli Alliku koduklubi Königs Wusterhausen Netzhoppers alistas võõrsil Saksamaa võrkpalli viimaste aastate valitseja Berliini 3:2 (-22, -23, 24, 18, 13).

Nagu numbrid reedavad, suutis Königs Wusterhausen tulle seejuures välja kahegeimilisest kaotusseisust. Samaga saadi hakkama ka eelmises ringis Düreni vastu.

Eesti koondise 24-aastane kandidaat Allik sekkus kahes esimeses geimis vahetusest, kuid oli kolmes viimases geimis juba põhimees ja kogus 11 punkti (+5). Saarlane realiseeris 26 tõstest vaid 7 (27%), ent lõi 3 ässa ja kogus 1 blokipunkti. Võitjate tulemuslikumad olid täismängu kirja saanud Dirk Westphal ja Johannes Mönnich 19 punktiga (+6 ja +5).

Berliinile, keda juhendab Eesti koondise peatreener Cedric Enard, oli kaotus mõistagi ootamatu ja valus ning kes teab, mida taoline allajäämine suurklubis endaga kaasa võib tuua. Hiljuti ka koduliigas mitu kaotust saanud – viimati alistuti 0:3 Friedrichshafenile – Berliini resultatiivseim oli USA diagonaalründaja Benjamin Patch suurepärase 35 punktiga (+24), ent teistelt ründemängijatelt piisavalt tuge ei tulnud. Berliin kaotas mängu, olgugi et kogus Königs Wusterhausenist kaheksa blokki rohkem (14-6).

Königs Wusterhausen kohtub poolfinaalis, mis peetakse 10. detsembril, Herrschingu või Gieseniga. Teises poolfinaalis kohtub Frankfurt, kes alistas kolmapäeval 3:1 Bühli, Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafeniga.

Friedrichshafen oli kolmapäevases veerandfinaalis võõrsil rabeda esituse kiuste 3:0 (26, 24, 19) parem Lüneburgist. Juhkami kuulus algkoosseisu ja kogus kolme geimiga 10 punkti (+3). Võitjate tulemuslikem oli Linus Weber 20 punktiga (+11).