Allik näitas end Enardile heast küljest, Juhkami jätkab ainuliidrina

Karli Allik ja Netzhoppers. | Foto: Oliver Schwandt/Netzhoppers

Saksamaa kõrgliigas on viimaste nädalatega kerkinud ainuliidriks Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen, kes alistas eile üheksanda vooru kohtumises kodus 3:0 (23, 21, 22) Bühli.

Eesti koondise nurgaründaja kuulus oodatult taas põhikoosseisu ja kogus kolme geimiga 10 punkti (+5). Juhkami realiseeris 16 tõstest 9 (56%), lisaks sai ta kirja ühe bloki. Juhkami servi vastuvõtt oli 35%, servil tegi ta kolm viga.

Võitjate tulemuslikem oli sakslasest diagonaalründaja Linus Weber 16 punktiga (+11), Rumeenia nurgaründaja Rares Balean lisas 11 punkti (+5). Bühli resultatiivseimaks osutus leedulane, hooajal 2017/18 Pärnus mänginud Edvinas Vaškelis 17 punktiga (+10, rünnak 44%).

Karli Allik ja Königs Wusterhauseni Netzhoppers said eile võõrsil 1:3 (-17, -20, 22, -18) kaotuse tiitlikaitsjalt Berliinilt. Algkoosseisu kuulunud Allik oli oma meeskonna resultatiivseim, kogudes Berliini juhendaja ja Eesti koondise peatreeneri Cedric Enardi silme all 12 punkti (+5). Allik realiseeris 24 tõstest 11 (46%), lisaks lõi ta ühe ässa (3 eksimust). Saarlase vastuvõtuprotsent oli 52. Berliinile, kes oli karikavõistluste veerandfinaalis just Netzhoppersi vastu andnud käest 2:0 edu ja langenud konkurentsist, tõi 20 punkti (+12) ameeriklane Benjamin Patch.

Friedrichshafen on kogunud liidrina üheksa mänguga 24 punkti, Berliin teisena 21, Bühl viiendana 16 ja Netzhoppers kuuendana 13 punkti.