fbpx
Close

Almeria rünnakuliider: oleme terved, kuid veidi väsinud ja pettunud

Pablo Kukartsevi leiab ka tänase Almeria päevalehe esilehelt. | Foto: Karl Rinaldo

Almeria Unicaja võrkpalliklubi liidri Pablo Kukartsevi sõnul mõjus hiljutine Hispaania karikafinaali kaotus meeskonnale muserdavalt, kuid tänane euromäng on nende jaoks sama oluline.

26-aastane ja 203-sentimeetrine Kukartsev oli kaks nädalat tagasi Kuressaares peetud avakohtumises Almeria 3:2 võidu peaarhitekt. Argentiinlane kogus üleplatsimehena 28 punkti (+21).

“Tänane kordusmäng on mõlema meeskonna jaoks väga oluline, kuna selle võitja pääseb eurosarjas juba veerandfinaali,” ütles Kukartsev pärast meeskonna hommikust treeningut. “Arvan, et tuleb väga raske, kuid hea mäng. Kuna mängime kodus, siis on meil lihtsam, kuid usun, et saarlased tulid siia võidumõtetega, nii et kõik on võimalik.”

Kui Saaremaa mängis kodumängu pea 1000 pealtvaataja ees, siis Kukartsevi sõnul oleks hästi, kui täna leiaks tee Almeria spordihoonesse paarisaja pealine publik.

“Meil pole sellist kodupublikut nagu Saaremaal. Siin on olukord hoopis teistsugune. Sain Saaremaal väga meeldiva kogemuse osaliseks, sest selline publik annab võrkpallile laiemalt palju juurde. Ent loodan, et ka meid on tulemas toetama märgatav publikuhulk,” ütles Kukartsev. Pole välistatud, et saarlasi on kuulda paremini ka tänases kohtumises, sest Eesti klubi on tulnud kodumaalt toetama 30 pealtvaatajat, lisaks saabuvad mängule paarkümmend Hispaanias elavat maarjamaalast.

Kui saarlastel jäi seljataha väsitav reis, siis Almerial väsitav nädalavahetus. Hispaania karikavõistluste finaalturniiril alistati laupäevases poolfinaalis 3:2 Ibiza, kuid pühapäevases finaalis kaotati 2:3 Teruelile.

“Meie mängijaid ei sega hetkel õnneks ükski tõsisem vigastus, küll aga oleme natuke väsinud karikavõistlustest. Olime väga pettunud, et ei võitnud tiitlit, kuid peame nüüd möödaniku unustama ja mõtlema eurokohtumisele. Ka see mäng on meie jaoks väga-väga oluline, sest, nagu ütlesin, soovime väga veerandfinaali pääseda,” rääkis diaognaalründaja. Almeria põhivõistkonda kuulub vaid kümme mängijat, nagu kinnitas lisaks avamängule ka tänahommikune treening.

Keda peab varasemalt ka Nižnevartovskis ja Cannes’is mänginud Kukartsev Saaremaa põhitegijaks? “Kindlasti on minu sõber (Daniel) Maciel üks Saaremaa põhijõude – ta on hea mängija -, kuid ma tooksin saarlaste puhul esile pigem just ühtlase mängutaseme. Neil on igal positsioonil head mängijad. Me ei saa ühele Saaremaa mängijale keskenduda, vaid peame neid kõiki peatada suutma,” vastas Kukartsev.

Saaremaa ja Almeria mäng algab Eesti aja järgi kell 21.30.

scroll to top