fbpx
Close

Ametlik | Robert Tähest sai Euroopa esiklubi tiitlit ihkava Perugia mängija

Robert Tähele on kenasti photoshopitud juba Perugia särk selga. | Foto: klubi koduleht

Eesti koondise nurgaründajast Robert Tähest sai täna ametlikult Itaalia tippklubi Perugia mängija. Üleminek, mille toimumist kinnitas klubi president juba eelmisel nädalal, liigitub Eesti võrkpalliajaloo erilisemate hulka.

Perugia näol on nimelt tegu tõelise maailma tipuga, kes võitis tänavu Itaalia karika, teenis Itaalia meistrivõistlustel hõbemedali ja jõudis Meistrite liigas poolfinaali. Suureks õnnestumiseks keegi Perugia hooaega seejuures ei pidanud, sest meeskonna eesmärk oli igas sarjas esikoht.

Kesk-Itaalias asuva 150 000 elanikuga linna esiklubis mängis tänavu ja mängib ka uuel hooajal maailma parimaks võrkpalluriks tituleeritud kuubakas Leon, kes tegutseb sarnaselt Tähele nurgaründaja kohal. Lisaks jätkavad meeskonnas mängimist ka sellised kuulsused nagu Serbia diagonaal Aleksandar Atanasijevic ja Argentiina sidemängija Luciano De Cecco.

25-aastane Täht alustab sügisel välismaal viiendat hooaega. Neist kolm esimest möödusid Poola keskmikus Lubini Cuprumis, lõppenud hooajal võitis ta aga Izmiri Arkase ridades Türgi liigas hõbeda. Meistrite liiga alagrupiturniiril tunnistasid Täht ja Izmir vaid kaotusi. Perugia ridades Täht vaevalt tugevaimas klubisarjas uuel hooajal võiduta jääb.

Itaalia kõrgliigas mängis viimati eestlastest Renee Teppan, kes esindas hooajal 2017/18 maailma tipu Trentino värve. Itaalia esiliigas pallisid lõppenud hooajal nii Kristo Kollo kui Henri Treial. Kuuldavasti on üks Eesti võrkpallur asumas tugevuselt teises sarjas mängima ka uuel hooajal.

Robert Tähe senine karjäär:
2010-12 Võru Valio
2012-15 Tartu Bigbank
2015-18 Lubini Cuprum (Poola)
2018-19 Izmiri Arkas (Türgi)
2019-.. Perugia (Itaalia)

Loe ka: Klubi president kinnitab: Robert Tähest saab Itaalia tippmeeskonna mängija!
Loe ka: Üks kuulsam kui teine ehk kellega asub Täht Perugias konkureerima koha eest päikese all?

scroll to top