fbpx
Close

AMETLIK | Robert Täht liitub Rzeszowi Asseco Resoviaga!

    Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Eesti rahvusmeeskonna üks liidreid, mitmel korral meie parimaks meesvõrkpalluriks valitud Robert Täht naaseb kaheaastase pausi järel mängima Poolasse, liitudes Rzeszowi Asseco Resoviaga.

Üleminek, millest Poola meedias sahistati juba märtsis, sai ametliku kinnituse kolmapäeva õhtupoolikul, kui meeskond avalikustas uudise oma sotsiaalmeedia kanalites.

26-aastase Tähe mängijakarjäär sai mäletatavasti alguse just Poolas, kui ta liitus 2015. aastal Gheorghe Cretu juhendatava Lubini Cuprumiga. Cuprumis veedetud kolme hooaja jooksul kerkis Täht rahvusvahelisel tasemel tunnustatud mängijaks. Pärast Cuprumist lahkumist mängis võrukas ühe hooaja Türgi tippklubis Izmiri Arkases, tänavu esindas ta Itaalia hiiu Perugia ridu.

Kagu-Poolas asuv Resovia meeskond ei vaja võrkpallisõpradele pikemat tutvustamist. Tegu on seitsmekordse Poola meistriga, kes mängis 2015. aastal Meistrite liiga finaalis. Tõsi, viimastel hooaegadel on meeskonnal olnud ülitugevas koduliigas tippudega konkurentsis püsimisega tõsiseid raskusi. Kui hooajal 2016-17 jõuti Poolas veel poolfinaali, siis 2017-18 lõpetati kuuendana ning 2018-19, mil hooaja teises pooles juhendasid võistkonda Gheorghe Cretu ja Alar Rikberg, seitsmendana.

Tänavu ei heidelnud meeskond aga enam isegi play-off’i ehk kaheksa parema hulka pääsemise eest, paiknedes tabelis viimaste seas. Kevadel lasi Resovia lahti peatreener Piotr Gruszka, kelle asemel toodi meeskonda Horvaatia koondise itaallasest juhendaja Emanuele Zanini. Uuel hooajal juhendab meeskonda aga Sloveenia koondise mullu EM-hõbedani tüürinud itaallane Alberto Giuliani.

Viimaste aastate ebaedust hoolimata võiks Resovia olla Tähe jaoks igati hea maandumispaik, sest ühtpidi on tegu jätkuvalt rikka ja ambitsioonika klubiga, teisalt tähendab nende hetkeseis seda, et Täht toodi meeskonda ilmselt põhimeheks, kes võiks edu korral klubi suurde mängu tagasi tüürida. Pealegi on PlusLiga maailma üks tugevamaid ja tasavägisemaid liigasid, kus eestlane saab nädalast nädalasse kõrgel tasemel mänge.

Robert Tähe senine karjäär:
2010-12 Võru Valio
2012-15 Tartu Bigbank
2015-18 Lubini Cuprum (Poola)
2018-19 Izmiri Arkas (Türgi)
2019-20 Perugia (Itaalia)
2020-.. Resovia (Poola)

scroll to top