fbpx
Close

AMETLIK | Tammemaa ja Täht asuvad Poolas koos Resoviat tagasi tippu vedama!

Timo Tammemaa. | Foto: CEV

Seitsmekordne Poola meister Rzeszowi Asseco Resovia teatas laupäeva hommikupoolikul sotsiaalmeedia vahendusel, et nad on käed löönud lisaks Robert Tähele ka Timo Tammemaaga.

28-aastane saarlane mängis profikarjääri alguses pikki aastaid Tallinna Selveris, enne kui siirdus kaheks hooajaks Pärnu Võrkpalliklubisse ja sealt edasi 2016. aastal Prantsusmaale Toulouse’i. Viimasel kolmel hooajal on temporündaja kinnitanud Euroopa paremikus kanda Belgia esiklubi Maaseiki Greenyardi ja Prantsusmaa valitseva meistri Toursi särki kandes.

Poola kõrgliiga uut hooaega saab seega eestlaste vaatevinklist olema kahtlemata huvitav jälgida. Rzeszow asub küll Kagu-Poolas, ent ühepäevase autosõiduga jõuab sinna ka näiteks Tallinnast mängu vaatama minna. Senise komplekteeritavuse põhjal võiks Resovia heidelda uuel hooajal Poolas medali eest, kuigi kerge ei saa see sealse konkurentsi tõttu kindlasti olema.

Nagu mõned päevad tagasi Tähe ülemineku puhul kirjutasime, ei vaja Resovia meeskond võrkpallisõpradele pikemat tutvustamist. Tegu on seitsmekordse Poola meistriga, kes mängis 2015. aastal Meistrite liiga finaalis. Tõsi, viimastel hooaegadel on meeskonnal olnud ülitugevas koduliigas tippudega konkurentsis püsimisega tõsiseid raskusi. Kui hooajal 2016-17 jõuti Poolas veel poolfinaali, siis 2017-18 lõpetati kuuendana ning 2018-19, mil hooaja teises pooles juhendasid võistkonda Gheorghe Cretu ja Alar Rikberg, seitsmendana.

Tänavu ei heidelnud meeskond aga enam isegi play-off’i ehk kaheksa parema hulka pääsemise eest, paiknedes tabelis viimaste seas. Kevadel lasi Resovia lahti peatreener Piotr Gruszka, kelle asemel toodi meeskonda Horvaatia koondise itaallasest juhendaja Emanuele Zanini. Uuel hooajal juhendab meeskonda aga Sloveenia koondise mullu EM-hõbedani tüürinud itaallane Alberto Giuliani.

Tammemaa ja Tähe kõrval on Eesti koondislastest välisklubiga uueks hooajaks ametlikult ja avalikult lepingu sõlminud veel Ardo Kreek (Sete), Henri Treial (Saint-Nazaire) ja Markkus Keel (Akaa Volley).

scroll to top