fbpx
Close

Andrei Ojamets: kavatsen preemiaraha teiste treeneritega ära jagada, sest see polnud ainult minu saavutus

Andrei Ojamets, Marko Mett ja Oliver Lüütsepp EM-finaalturniiril. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna esmakordselt EM-finaalturniirile viinud Andrei Ojamets pälvis täna riikliku spordi aastapreemia 9600 eurot, mille kavatseb meie koondise treenerite vahel ära jagada.

“Eks see ole ikka meeldiv, et preemiate kaudu inimesi tähele pannakse, kuigi sellised avalikud asjad mulle üleliia ei meeldi,” ütles Võrkpall24 kõnele vastanud Ojamets tagasihoidlikult.

“Eesti naiskonna ei viinud EM-ile mina üksinda. Pallimängudes ei saagi üksinda midagi ära teha. Seda tegi kogu treenerite kollektiiv. Meil oli tipp-topp võiskond ja hea tiimitöö. Aastapreemia on seega samamoodi tunnustuseks Eesti koondise abitreeneritele Marko Metile, Oliver Lüütsepale ja Mihkel Sagarile. Kavatsen selle preemia ära jagada, sest veelkord – see polnud ainult minu saavutus,” sõnas pärnakas tähendusrikkalt.

“Mul on viimaste päevade valguses eriti hea meel just selle üle, et paar koondise põhitegijat on siirdumas mängima uuesti välismaale. Kapten Julija (Mõnnakmäe) Prantsusmaale ja Liis (Kullerkann) samuti ühte välisliiga võistkonda. See tähendab, et nad pääsevad jälle heal tasemel võrkpalli mängima,” rõõmustas 57-aastane Ojamets.

Ojamets kandideeris teatavasti Eesti rahvusnaiskonna peatreeneriks ka järgmiseks perioodiks, ent tema asemel osutus valituks mitmeid maailma tippnaiskondi juhendanud itaallane Lorenzo Micelli. Kas Ojamets on uue juhendajaga ka juba suhelnud?

“Ta tuli 29. detsembril karikafinaali järel mind õnnitlema (Ojamets viis Tartu Bigbanki meeskonna tiitlini – toim.) ja ütles, et soovib minuga millalgi rääkida. Rohkem ta esialgu ühendust võtnud pole, aga rääkimise vastu pole mul midagi. Kui minu abi vajatakse, siis olen igal juhul nõus. Tutvusin Micelliga tegelikult juba eelmise aasta alguses, kui ta käis Eestis koolitust läbi viimas. Siis jättis ta väga sümpaatse mulje. Ka Alar Rikberg hindab teda Poola-ajast väga kõrgelt,” lisas Ojamets.

scroll to top