fbpx
Close

Andrei Ojamets: me hakkamegi vahetusi tegema

Andrei Ojamets. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna peatreener Andrei Ojamets ütles eile pärast 0:3 kaotust Ungarile, et kaalub täna algkoosseisus mitme muudatuse tegemist.

56-aastane juhendaja tunnistas, et Kristiine Miileni ja Nette Peidi ebakindel servi vastuvõtt (mõlemal 33%) võib tähendada seda, et täna saab mängus Horvaatiaga võimaluse kohtumist alustada Anu Ennok, kes eile sekkus mängu vahetusest.

“Ega meil palju variente ole. Olgem ausad, me varieerume kolme mängija vahel. See on valikute küsimus. Horvaatia näitas avapäeval, kui võimsad nad on (Horvaatia kaotas 2:3 eelmise EM-i poolfinalistile Aserbaidžaanile – toim.). Seal käib mäng läbi tugevate temporündajate ja diagonaalide. Nurgaründajad pole neil ehk nii võimsad, kuigi meie vastu on ka nemad piisavalt head. Horvaatia võistkond mängib väga distsiplineeritud ja kiiret mängu. Nad oli aserite vastu väga lähedal 3:1 võidule. Et nendega võrdselt mängida, tuleb mängida hulljulget mängu ja riskida. Aga ma ei pea silmas lahmimist. Meil pole 195 või 198 sentimeetri pikkuseid ründajaid, kellele saab panna kõrge tõste ja põrutada. Täna (eile – toim.) oli näha, et isegi 198-sentimeetrine Polina Rahimova ei suutnud midagi horvaatide vastu ära teha. Hoopis vahetusest sekkunud Marharyta Azizova oli see, kelle abiga Aserbaidžaan oma mängu tööle sai,” ütles Ojamets.

Ojametsa sõnul on lahtine ka see, kes alustab täna diagonaalründajana – kas Kertu Laak või Kristel Moor.

“Kristel tuli eile väga hästi sisse. Ta lööb päris kõrgelt. Fakt on see, et Kristeli tulek oli väga positiivne. Aga selge on ka see, et me ei jäta Kertut ühe kehva mängu pärast kõrvale. See on üleüldse selline turniir, kus kõik saavad oma mängukoormuse kätte. Me hakkamegi vahetusi tegema,” lisas Ojamets, kes tegi juba eilse mängu ajal ohtralt vangerdusi.

Eesti ja Horvaatia mäng algab täna kell 19.00. Horvaatia pidas eile avavooru kõige põnevama mängu eelmise EM-i poolfinalisti Aserbaidžaaniga. Aserid tulid Horvaatia vastu 1:2 kaotusseisust välja ja võitsid lõpuks 3:2 (13, -20, -22, 24, 15). Sellest mängust leiab ka avapäeva kaks suuremat skooritegijat, horvaat Samantha Fabris kogus 31 (+22) ja aserite liider Jelizaveta Samadova 28 (+25) punkti.

scroll to top