Andrei Ojamets: mul on hea meel, et meil jäi üks trump veel tagataskusse

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Aadu Luukase nime kandvatel Eesti karikavõistlustel selgus täna viimane poolfinalist, kui Tartu Bigbank alistas võõrsil teistkordselt 3:0 (19, 28, 17) Pärnu Võrkpalliklubi.

Võrkpall24 võttis mängu järel ühendust Tartu meeskonna peatreeneri, pärnaka Andrei Ojametsaga.

Andrei, kas võib öelda, et veerandfinaalis Pärnu konkurentsist lülitamine oli meeskonna esimene suurem võit sel hooajal?

Finaalis me veel pole, aga selge see, et veerandfinaali-faasis väljakukkumine olnuks altminek. Karikavõistlused on oma ülesehituselt selline sari, kus komistamisruumi pole. Pärnuga on meil üleüldse olnud viimastel aastatel sedasi, et kord Vestmann peal ja Piibeleht all ning siis vastupidi. Väike samm on tehtud, aga see pole veel tulemus.

Pärnu täiendas esimese ja teise mängu vahel oluliselt ridu, ent mis sai sinu hinnangul selles veerandfinaalis kokkuvõttes määravaks?

Selge see, et Pärnu mängis avamängu kuu aega tagasi Tartus hoopis teise koosseisuga. Seal oli meil lihtsam, olgugi et Pärnul oli ka siis väljakul selline raudvara nagu Taavet Leppik, kes teeb igas mängus oma asjad ilusti ära. Ka minu jaoks oli huvitav vaadata, mida Pärnu uued leegionärid teevad, aga kui esimesed videod ära vaatasime ja mänguplaani koostasime, siis midagi hirmuäratavat ei paistnud seal olevat. Nende põhilised ründejõud olid ka täna (Kristaps) Platacs ja (Taavet) Leppik, mitte uued mehed. Pärnu pani meid küll oma serviga surve alla, aga meil oli täna neist parem rünnak. Aega võttis nende uue sidemängija, teises geimis (Martti) Keele välja vahetanud (Richard) Voogeliga harjumine. Tema tõstetega läks Pärnu mäng tempost rohkem nurkadesse, kuid meile see kokkuvõttes sobis. Fakt on ka see, et kui esialgse mänguplaani kohaselt ei plaaninud me Platacsit väga palju jälgida, siis mängu ajal mõistsime, et tõsisemat ohtu kujutavad meile vaid tema ja Leppik.

Mul on hea meel ka selle üle, et meil jäi üks trump Märt Tammearu näol veel tagataskusse. Märt sai viimastel nädalatel noorteklassis EEVZA-l ja Eesti karikal kõvasti mänguaega ning vajas õlaprobleemi tõttu, mis tekkis pärast EEVZA-t, ka natuke puhkust. Tähtis on vigastus välja ravida. Seega oli hea anda võimalus Stefan Kaibaldile, kes eelmisel hooajal sai väga vähe mängida. Tal oli vaja enesekindlust taastada ja mul on hea meel, et see sai saavutatud.

Kas ja keda sa tahaksid oma meeskonnast täna eraldi välja tuua?

Esimeses geimis säras (Curtis) Stockton. Ta näitas selles geimis tänavu võib-olla esimest korda selliseid numbreid, nagu temalt ootame (Stockton tõi avageimis 9 punkti, +9). Kindlasti tegi ka Kert (Toobal) oma töö väga-väga korralikult ära. (Muigab.) Võrkpall on aga ikkagi meeskonnamäng. Et keegi tõstaks või lööks edukalt, peavad teised mehed servi vastuvõtul hästi esinema ja temporündajad õigesti peale tulema.

Poolfinaalis lähete vastamisi TalTechiga, keda olete tänavu kodus napilt 3:2 võitnud. Kas midagi kerget pole poolfinaalist oodata?

Jah, tahaksingi esiteks öelda, et sel hooajal on meeskondade tase üleüldse tugevamaks läinud. TalTechile tulid Rakverest (Andris) Õunpuu ja (Joonas) Popman juurde. See ei ole enam noortemeeskond, sest ka ülejäänud mängijad on olnud siinses liigas põhitegijad juba mitmeid aastaid. Neil on välja kujunenud võimsad rünnakuliidrid (Valentin) Kordas ja (Mihkel) Nuut. Olime ju isegi nende vastu hiljutises mängus 1:2 taga, lisaks on nad võitnud näiteks Limbažit 3:0 ja Pärnut 3:2. Nelja parema hulgas ei saagi lihtsaid vastaseid enam olla. Mina siit küll midagi lihtsat ei oota.

Kas on juba ka teada, millal esimene poolfinaalmäng peetakse?

Janis Sirelpuu (TalTechi peatreener) lubas homme hommikul selgeks teha. Esimene mäng peetakse Tallinnas 7., 8. või 10. detsembril, kordusmäng on kavas nädal aega hiljem Tartus.