fbpx
Close

Andrei Ojamets vastaste kriitikast, geenifondist, Eesti võrkpallist ja Cretust

Andrei Ojamets on küll emotsionaalne mees, ent väljaku kõrval säilitab ta reeglina rahu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti koondise peatreeneri Andrei Ojametsa sõnul näitab käimasolev naiste EM-finaalturniir ilmekalt, kui palju peab meie naiste võrkpall veel tööd tegema, et suurturniiril konkurentsis püsida.

Eesti naiskond jätkab EM-i kahe mängu järel võiduta, ent omaette õnnestumine oli juba seegi, et täna teeniti Horvaatia vastu geimivõit.

“Me ei mänginud ka täna sellist mängu, nagu me oskame,” ütles pärnakas alustuseks. “Me ei mängi piisavalt vabalt. Kui ma kuulen, et statistikute tribüünil küsitakse, kuidas me sellise mänguga üldse EM-ile saime… Aga saime! Ja täpselt nende samade mängijatega saime. Rohkem meil pole. Kui nad veel teada saaks, et Eestis puudub profiliiga, siis peaks nad seda vist imeks. Minu jaoks see oligi meeldiv ime!”

“Geimivõit kindlasti vabastas meid. See oli ülipositiivne. Ütlesin juba enne siia tulemist, et iga võidetud punkt, rääkimata geimist, on meie jaoks väga positiivne. Meie probleem on see, et me ei mängi taoliste võistkondadega eriti tihti. Ma ei tea, kas eestlased saavad televiisori vahendusel mänge vaadates aru, mis mõõtudega meie vastasmängijad on. Horvaatia pole ka suur riik, aga, pagan, ma ei tea, kust nad nii palju nii pikki mängijaid võtavad. Kas geenifond on nii palju parem? Kõik on pikajalgsed, üliatleetlikud ja mitte laiade puusadega. Et mängida sellise bloki vastu, see on harukordne kogemus. Ei soomlastel ega šveitslastel pole selliseid 190-sentimeetriseid naisi jalaga segada. Gheorghe Cretu on öelnud, et mida rohkem sa mängid selliste võistkondade vastu, seda rohkem arened ka ise. Siin pole vaja jalgratast leiutada. Saime tänu Valgevenele ja Ukrainale midagi sellist kontrollmängudes kogeda, aga EM-il on asi veel hullem,” muigas Ojamets.

“Areng saab toimuda vaid läbi selle, et süsteem paraneb. Iseenesest on Eestis ju huvitavaid kujusid tüdrukute võrkpallis küll. Ainus variant, kuidas nad saavad edasi minna, on aga Eestist lahkumine. Ka koondis eksisteerib meil tänu sellele, et enamik põhitegijaid mängib välismaal. Ilma nendeta poleks me elu sees EM-ile pääsenud,” jätkas Ojamets.

Kas Eestil võiks homme Rumeenia vastu võimalus tekkida? “Esiteks, see on kolmas mäng. Teiseks, Rumeenia on hõbeliiga võitja, kes on alistanud näiteks Sloveenia. Rumeenia mängib väga kiiret võrkpalli. Meil peab õnnestuma kõik, et neid võita. Aga kindlasti on meil võimalus! Küsimus on selles, kas me oleme füüsiliselt ja vaimselt võimelised andma veel rohkem kui täna ja eile.”

Lõbusale jätkuküsimusele, kas Ojamets on Eesti meeste koondise rumeenlasest peatreenerilt Gheorghe Cretult juba taustainfot homse vastase kohta küsinud, ütles heas tujus juhendaja: “Cretu ütles mulle kord, et ta ei tea naiste võrkpallist midagi!”

scroll to top