fbpx
Close

Andres Toode: oleks tahtnud Riiat üllatada küll, aga vigastused muutsid meie mängu ebastabiilseks

Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: Jekabpils Luši

Rakvere Võrkpalliklubi peatreeneri Andres Toode sõnul said tema meeskonnale Riia Tehnikaülikooli vastu saatuslikuks eelkõige vigastused.

Lääne-Virumaa klubi võitis Credit24 Meistriliiga veerandfinaalseerias neljapäeval kodus peetud avamängu, kuid kaotas laupäeval ja pühapäeval võõrsil ülejäänud kohtumised ja pudenes konkurentsist.

“Oleks tahtnud Riiat üllatada küll, aga nad lõid teises ja kolmandas mängus kodusaalis hoopis paremini servi kui avakohtumises võõrsil. See oli kui öö ja päev. Meie vastuvõtt muutus aga Andris Õunpuu (hüppeliiges) ja Tanel Uusküla (õlg) vigastuste tõttu väga ebastabiilseks. Otsustava mängu võtmehetkedel olid Õunpuu ja Uusküla näol meie kõige paremad servi vastuvõtjad puudu,” ütles Toode. “Aga eks iga meeskond mängib nii hästi, nagu neil mängida lastakse. Me ei mänginud ju tegelikult halvasti, aga Riia mängis paremini.”

Ent miks ei mängitanud Toode Õunpuu ja Uusküla ansamblist välja langemise järel aastaid Eesti koondises just hea vastuvõtu tõttu mänginud Denis Losnikovi? “Ta on hea vastuvõtuga küll, aga pole saanud tänavu nii palju mängukoormust, et võinuks teda (otsustavatel hetkedel) kasutada,” vastas peatreener.

Juba homme asub Rakvere valmistuma Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriaks Tallinna Selveri vastu. Avamäng peetakse järgmise nädala kolmapäeval. Eesti-Läti ühisliiga finaalturniiri favoriiti ei oska Toode aga välja tuua, sest vastamisi lähevad neli võrdset võistkonda.

“Saaremaad ei oota kindlasti ees lihtne mäng Riiaga, kuigi ma usun, et Urmas Tali hammustab lätlaste mängu kenasti läbi. Riia tugevus on kõrge ja liikuv blokk ning hea serv,” hindas Toode.

 

scroll to top