fbpx
Close

Andres Toode: Saaremaa on mitmel pool grammi järele andnud ja see mõjutabki nende mängu

Andres Toode. | Foto: volley.ee

Rakvere Võrkpalliklubi oli eile Credit24 Meistriliigas tiitlikaitsja Saaremaa vastu ühe punkti kaugusel 2:0 eduseisust, kuid rohked omavead maksid läänevirumaalastele lõpuks karmilt kätte. Rakvere kaotas mängu 1:3 ja lahkus mängult punktita.

“Saaremaa lootis võidu kergemalt kätte saada, kuid hammustasime nende sidemängija Omar Rivera stiili kiirelt läbi – ta ei jaga pikki tõsteid. Olime ise kohtumise alguses saarlastest paremad ja kui suutnuks teise geimi otsustavatel hetkedel rumalaid vigu vältida, võinuks kohtumise ilmselt ka võita,” sõnas Rakvere peatreener Andres Toode Võrkpall24.ee’le.

“Sellist vigaderohket mängu meil polegi tänavu olnud. Lõime mitukümmend korda palli auti või võrku. Ei teagi, mis see oli – kas võidukramp või hakkas Saaremaa teistmoodi mängima. Servi vastuvõtt oli korras, aga eksisime ka lihtsatest olukordadest rünnakul lubamatult palju. Arutasime pärast mängu isekeskis, et sedasi “töö ja mäng, töö ja trenn” stiilis on kohati päris keeruline värske olla.”

Tänu äärmiselt ühtlasele hooaja algusele pole kuue mänguga 9 punkti kogunud Rakvere kõrgest mängust veel välja langenud.

“Oleme eelmise hooajaga võrreldes kindlasti konkurentsivõimelisemad, aga peame ise oma koha välja mängima. Tänavu on meil olemas kindel diagonaalründaja Taavi Nõmmistu, kes peab lihtsalt mängima hakkama. Ta toob küll palju punkte, ent efektiivsusnäitaja on rohkete eksimuste tõttu vaid napilt plussis. Kõige rohkem on hooaja alguses ootusi ületanud Reimo Rannar, kes on olnud efektiivne nii rünnakul, blokis kui ka servil (eile Rannarilt suisa 3 ässa – toim.). Samuti on meil nüüd nurkades sellised mängijad (Denis Losnikov ja Markus Uuskari), kes suudavad tagaliinist rünnata.”

Samas tõdeb teist aastat Rakveret juhendav Toode, et mullusega sarnast sisekliimat pole veel luua õnnestunud.

“Eelmisel aastal tekkis õlg-õla tunne veidi kiiremini. Võib-olla peaksid mängijad omavahel mõne vaba aja ürituse korraldama. Praegu käib igaüks trennis ja nohiseb justkui omaette,” selgitab Toode.

Erinevalt suurest kolmikust on Rakvere põhimeestel õnnestunud tänavu tõsisemaid vigastusi vältida. Vaid Denis Losnikov on hetkel haiguse ja küünarnukivigastuse küüsis, ent temagi peaks õige pea väljakul tagasi olema.

Mida kostab Toode aga konkurentide kohta?

“Üllatajaid on olnud mitmeid,” hindab ta. “Pärnu kindlasti negatiivselt. Samas Tallinna Selver on üllatavalt hea olnud. Nad on hetkel kõigile pinnuks silmas. See, milliste kiirustega Selveris mängijad liiguvad ja löövad, on märkimisväärne. Neil paistab mäng kenasti paigas olevat, nii tempo- kui tagaliinirünnakud töötavad õlitatult,” kiidab 61-aastane tartlane.

Oma eilse vastase Saaremaa kohta ütleb Toode aga nii: “Nägime ka ise, et Saaremaa on haavatavam kui eelmisel hooajal. Mina isiklikult hindan näiteks nende mullust sidemängijat Alexander Tuschi tunduvalt rohkem kui Artis Caicsi. Tuschi tõsteid oli palju keerulisem läbi lugeda. Ka Tomaš Halanda oli kuidagi kogukam ja hirmuäratavam kui tänavused nurgamehed. Ja muidugi Hindrek Pulk. Ütleksingi, et nad on mitmel kohal grammi järele andnud ja see kokkuvõttes mõjutabki mängu. Samas olen kindel, et Urmas Tali teeb meestega head tööd ja nad võivad veel kosuda. Kui mullu oli neil parim diagonaalründajate duo, siis tänavu mängivad Saaremaal liiga paremad tempomehed. Liiga üleüldine seis on huvitav!”

scroll to top