fbpx
Close

Andri Aganits eilse kaotuse järel: praegu on karm kooliraha maksmine

Andri Aganits. | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskond pidi eile Euroopa Kuldliigas vastu võtma teise kaotuse, kui võõral väljakul jäädi tulemusega 1:3 alla Horvaatia koondisele.

Põlvamaalt Orava külast pärit Andri Aganits, kes sisuliselt terve hooaja oli vigastuse tõttu palliplatsilt eemal, tõi eile 9 punkti (+7), neist 5 tulid blokis.

Võrkpall24 võttis Aganitsaga ühendust, et uurida lähemalt kaotuse põhjuseid.

“Alustasime kramplikult, kosusime ning siis tekkis millegipärast mõõn, mis kahjuks läks päris pikaks. Kuigi meil on koht finaalturniiril olemas ja võiks mängu vabamalt võtta, siis seda ei tehta. See ei tähenda muidugi seda, et läheme platsile ja ei mängi,” ütles hiljuti õlavigastusest taastunud mängumees.

“Eks Horvaatia tegi hea mängu. Väga hästi pidurdasid nad meie rünnakuid. Meie poole pealt tahab ründajate ja sidemängijate koostöö veel lihvimist,” arutles keskblokeerija.

Küsimusele, mis juhtus kolmandas geimis (geim kaotati 13:25 – toim.), vastas Aganits nõnda: “Tekkis mõõn, vastased lõid head servi ja meie kukkusime vaimselt ära. Peame leidma enesekindluse, et sellistest asjadest kiiremini välja tulla ja neist üle olla.”

207-sentimeetrine temporündaja sõnul mängis vastane täpselt nii nagu seda videokoosolekutest järeldada võis.

“Nad ei üllatanud meid mitte millegagi. Horvaatia mängis täpselt sellise mänguplaani järgi nagu videod meile näitasid. Kolmandas geimis, kui neil suur edu oli, hakkasid nad keskelt rohkem mängima ja sidemängija mõtles keerulisi lahendusi välja. Eks meil hetkel karm kooliraha maksmine ole,” selgitas 25-aastane Aganits.

Mängumehe sõnul ta kindlasti tippvormis pärast nii pikka vigastuspausi pole ja oma mängu üles leidmine võtab veel aega.

“Rünnak oli nii nagu ta oli. Ei toiminud täna, aga ma kindlasti ei süüdista selles sidemängijaid. Pärast 7 kuud vigastuspausi on mänguline pool teistsugusem, kui enne vigastust. Oma mängu üles leidmine võtab veel aega,” sõnas ta.

Eilne kaotus lisapingeid pühapäevaseks kodumänguks Hollandiga peale ei pannud.

“Võib öelda, et Holland on meie grupis kõige tugevam meeskond. Selge on see, et me pole ühtegi mängu kaotama läinud ega lähe ka edaspidi. Ma ei saaks öelda, et eilne allajäämine lisapingeid peale paneks. Tuleb lihtsalt punkt-punkti kaupa mängida ja lõpptulemus näitab kuidas seis on,” ütles lõppenud hooajal koos Timo Tammemaa ja Keith Pupartiga Belgia meistriks tulnud Aganits lõpetuseks

 

 

scroll to top