fbpx
Close

VIDEO | Andri Aganits näitas Kreekas ebainimlikke numbreid, PAOK alistas liidri!

Andri Aganits (nr 7) ja Thessaloniki PAOK. | Foto: klubi koduleht

Kreeka kõrgliiga nelja meeskonna finaalgrupis teenis eile tähtsa võidu Andri Aganitsa koduklubi Thessaloniki PAOK, kes sai kodus 3:2 (-23, 20, -17, 25, 12) jagu kuldmedali suunas liikuvast Pireuse Olympiakosest.

Eesti koondise 27-aastane liige säras maratonlahingus kui Sirtakit tantsiv kreeklane, kogudes temporündaja kohta fantastilised 20 punkti (+18). Aganits realiseeris 12 tõstest 11 (92%!), lisaks kogus ta suisa 9 blokipunkti. Vaevalt isegi Vendu Suurmann, kes Orava külast pärit Aganitsa talendi avastas, ja Audenteses temast mängumehe voolinud Raul Reiter selliseid numbreid omal ajal unes nägid.

Aganitsast rohkem punkte kogus PAOK-i poolel vaid hollandlasest diagonaalründaja Bram Van Den Dries, kes panustas võitu 38 punkti (+26, rünnak 56%). Hooaja keskel Saaremaalt lahkunud ja PAOK-iga liitunud Evandro Dias Souza kuulus küll algkoosseisu, ent piirdus kolme geimi jooksul 7 punktiga (-2) ja vahetati välja. Olympiakose tulemuslikem oli Läti koondise liider Hermans Egleskalns 28 punktiga (+16, rünnak 46%).

Olympiakose edu teisel kohal paikneva Syrose ees on 11 punkti. Et mängida on jäänud veel kolm mängu, pole kellelgi võimalik Olympiakose võitu enam väärata. PAOK on neljanda koha finaalgruppi pääsemisega juba kindlustanud, ent kolm viimast mängu näitavad, kas meistrivõistlused lõpetatakse teise, kolmanda või neljandana.

Tabeliseis.

Aganitsa blokk neljandas geimis seisul 23:24:


Kuulus Sirtaki tants:

scroll to top