fbpx
Close

Andri Aganitsa “Unelmate meeskond” | Kokku sai kaasaegse võrkpalli supertiim, üllatusnimi vaid treeneripingil

Andri Aganits (keskel) ja tema “Unelmate meeskond”. Fotod: Vid Ponikvar/Sportida/SIPA; AP; AFP; Scanpix, Siim Semiskar

Rubriigi “Unelmate meeskond” kolmas “ohver” on Eesti koondise temporündaja Andri Aganits, kes ehitas üles võistkonna, millega võiks eeloleval hooajal võita maailmas ükskõik milliseid tiitleid.

Septembri alguses 25. sünnipäeva tähistav Aganits otsustas panustada niisiis täielikult kaasaegsele võrkpallile ja valis võistkonda seitse tegev(tipp)võrkpallurit.

Andri Aganitsa “Unelmate meeskond”:

Sidemängija: “Siin saab valida ainult ühe mehe – Kert Toobal! Ma ei kujutaks Eesti koondist ega oma unelmate meeskonda temata lihtsalt ette. Kert on olnud kõigis mu karjääri olulisemates mängudes ja võitudes osaline. Ta on inimesena hästi rahulik, ajab oma joont. Oma professionaalsuse ja käitumisega on ta koondises eeskujuks kõigile meile.”

Nurgaründaja: “Prantsusmaa koondislane Earvin N’Gapeth. Ta on üks väljapaistvamaid võrkpallureid. N’Gapeth võib eksida mitmel korral järjest, aga kui tal lõpuks oma liigutus õnnestub, hakkab see kulutulena igal pool levima. Võrkpalli populariseerimisel on tema roll olnud ääretult suur. (Naerab.) Lisaks aitaks ta oma efektsusega tuua mu unelmate meeskonnale ka sponsoreid.”

Nurgaründaja: “Siia kõrvale võtaksin ma ühe Eesti poisi. Robi (Robert Täht). Me oleme mõlemad 1993. aasta poisid ja teinud koos asju juba Audentese aegadest ehk kümnendast klassist. Ta on nagu Kert – mängija, kes lihtsalt peab olema selles võistkonnas. Robi rünnakuampluaa ja üldmäng on maailmaklassist juba praegu. Just mitmekesisus ja ründelahendused teevad temast nii hea mängija.”

Temporündaja: “Oma positsioonile valin kaks maailma paremat. Esimene neist on Venemaa koondislane Dmitri Musserski. Ta on kõige täiuslikum temporündaja üldse! Blokis ei tee ta kunagi ühtegi üleliigset liigutust ja on seetõttu alati õigel ajal õiges kohas. Samuti on ta rünnakul võimas. Oma 217-sentimeetrise kasvu kohta on tal ka müstiline koordinatsioon. See on uskumatu. Ka mängu loeb ta ülihästi. Vaatan talle tõesti alt üles. Sooviksin tema vastu kunagi mängida.”

Temporündaja: “Kuubakas Robertlandy Simon. Tema ja Musserski on temporünnakul kõigist teistest üle. Oma loomult on Simon vastupidine Musserskile. Kui Musserski on parim blokis, siis Simon rünnakul. Mul õnnestus 2012. aastal Tallinna Selveriga tema vastu ka mängida (Piacenza võitis Selverit CEV Cupi kahes mängus 3:0 – toim.). Mäletan hästi üht momenti kodumängust. (Naerab.) Viskasin blokis käed laiali ja Simon lõi palli mulle hirmsa jõuga vastu pead. Kui ma ei eksi, siis ta sai tol hooajal Itaalias hakkama uskumatu saavutusega. Nimelt ei teinud ta kogu hooaja vältel ühtegi rünnakuviga!”

Diagonaalründaja:György Grozer. See, kuidas ta eelmise aasta EM-finaalturniiril Saksamaa finaali vedas ja ka venelastele kõva lahingu andis… See oli uskumatu. Ta on füüsiliselt nagu tank, täiesti ebainimlik. Ma mäletan, et kui Eesti koondis mängis minu koondisekarjääri alguses Saksamaaga, valmistusime kogu koosoleku just Grozerile, kes aga meie suureks üllatuseks too mäng väljakule ei tulnudki.”

Libero: “Ženja Grebennikov. Prantsusmaa koondise libero, kes on oma positsioonil viimastel aastatel kõige tituleeritum mees maailmas. Ta on eriline oma mängulugemise poolest. Kui vaadata, et unelmate võistkonnas on tema kõrval kaitses koondisekaaslane N’Gapeth, siis ma arvan, et ta sobib siia. Grebennikovi vastu olen mitmel korral mänginud. On juhtunud sedasi, et löön palli kohta, kus kedagi ei paista olevat, aga Grebennikov saab ikka kuidagi käe alla ja pallivahetus läheb edasi.”

Treener: Mina ise! Ma ei näe küll mitte kuidagi end tulevikus treeneriametit pidamas, aga kui juba selline võistkond sai kokku pandud, pole neil kõrvalt juhendamist vajagi. (Naerab.) Mina panen lihtsalt asetuse paika – seda ma oskan – ning võtan kogu au ja kuulsuse vastu.”

scroll to top