fbpx
Close

Andris Õunpuu: näen Toobalit ja Rikbergi vaadates, et ma pole päris vales kohas

Andris Õunpuu (vasakul) ja TalTechi libero Cris Karlis Lepp. | Foto: Karl Rinaldo

TalTechi saarlasest nurgaründaja Andris Õunpuu kuulub juba aastaid koduse võrkpalliliiga vanemate mängijate hulka, ent hea veini kombel paistab temas aja kuludes avalduvat üha enam maitsekust. Seda nii tegudes kui ka sõnas.

Hooaja algus pole TalTechi mängijatele kerge olnud. Tänu sellele, et meeskond on võrreldes eelmise hooajaga selgelt konkurentsivõimelisem, suudetakse nüüd heal päeval pidada pikki lahinguid kõigi Credit24 Meistriliiga klubidega. Nii on Õunpuu ja kogu meeskond mänginud viimase kuue päeva jooksul suisa kolm viiegeimilist matši. Neist viimase eile õhtul võõrsil Tartu Bigbanki vastu, kus otsustav geim kaotati 10:15.

“Normaalne, saab higi lahti,” naljatles 35-aastane Õunpuu tihedat mängugraafikut kommenteerides. “Pean füüsiliselt vastu. Hüppeliigesed vajavad veidi järeleaitamist, aga saime tänaseks (eilseks – toim.) mängukorda. Ja noorematel meestel pole midagi häda – paar õlut ja kõik on jälle korras.”

Kui Eesti klubidega mängides on Õunpuu reeglina nii oma kui ka vastasmeeskonna kogenuim mängija, siis tartlastel oli eile vastu panna 40-aastane Kert Toobal ja 37-aastane Rait Rikberg.

“Ütlesin just Toobalile, et kui paar hõbepead on mängus, siis on kogemusi ka platsil. Näen Kerti ja Raitu vaadates, et ma pole päris vales kohas,” jätkas Õunpuu lõbusalt.

“Üritasime tegelikult väga hästi ja tegime väga korraliku esituse, aga Tartu suutis meid serviga võrgust eemale saada ja läks niipidi. Lõppenuks paar pallivahetust teisiti, võinuks ka mäng teistmoodi lõppeda. Aga au Tartule.”

“Tartu punt on suhteliselt sarnane eelmisele hooajale. Toobal annab palju juurde, samas nurgaründajad on noored ja keegi võib neist ära kustuda. Midagi ilmvõimatut pole. See mäng näitas, et neid võib võita küll.”

Liiga resultatiivsustabelit juhib nelja mängu järel TalTechi 20-aastane nurgaründaja Valentin Kordas, kes on kogunud seni 96 punkti.

“Hooaja algus paistab tema osas igati positiivne. Juba eelmisel aastal oli Kordas päris arvestatav ründejõud. Koostöö sidemängijaga (Aleksander Eerma) tal klapib. Ma arvan, et meie mäng läheb praegu liiga ühte kohta, aga küll me teised käigud ka peagi leiame. Saan ise jalad alla ja saavad teised mehed korralikult lööma. Ma arvan, et päris nii ühekülgseks meie rünnak ei jää,” avaldas Õunpuu lootust.

Kordase suurimaks nõrkuseks peetakse servi vastuvõtu, millele ka tartlased eile mängus rõhusid. “Pole ta nii hull midagi,” ütleb Õunpuu vastu. “Siin on lihtsalt see, et kui vastased tahavad teda vähegi rivist välja lüüa, siis tuleb serv tema peale panna. See on mõnes mõttes paratamatu. Vastuvõtt peab hea olema ja küll ta ka paremaks läheb. Selle nimel Kordas iga päev treenib.”

Millised eesmärgid Õunpuu põhiturniiri osas meeskonnale on seadnud? “Ma ei tea, kuidas treeneril (Janis SIrelpuu) plaanid on, aga ma ise tahaks mõnda Läti võistkonda play-off’is vastu saada. Kui saaks veerandfinaali mängida lätlastega, oleks reaalne šanss finaalturniirile pääseda. Aga raske on veel öelda, kuidas see hooaeg läheb. Kõik mängivad kõigiga võrdselt. Nagu näeme, on kõik võimelised kõiki võitma.”

Kas Õunpuu liitus TalTechiga kümneaastase pausi järel, et tiitleid võita? “Muidugi! Eesmärgiks on vähemalt medal, sest potentsiaali meil on.”

scroll to top