fbpx
Close

Andrus Raadik tuli üleplatsimehena Soome karikavõitjaks, kulla teenis ka endine Bigbanki mees Michael Michelau

Andrus Raadik kuldmedaliga. | Foto: Juha Leskinen/Soome võrkpalliliit

Nurgaründaja Andrus Raadik tuli laupäeval Savo Volley särgis Soome karikavõitjaks. Finnish Teknikum Cup nimelise tiitli teenis 5-aastase ajalooga klubi esmakordselt. Ka Raadiku jaoks oli tegu esimese karikavõiduga põhjanaabrite liigas. Endine Bigbanki nurgaründaja Michael Michelau andis samuti oma panuse karikavõitu.

Finaalmängus Kokkola Tiikerit tulemusega 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) alistanud Savo Volley eelnevaks tippmargiks Soome karikavõistlustel oli 2019. aastal saavutatud finaalipääs. Mängu parimaks palluriks valitigi meie oma Andrus Raadik, kes tõi üleplatsimängijana 12 punkti (+8). Eestlane võttis serve perfektselt vastu lausa 54-protsendiliselt ja ründas tõsteid maha 46-protsendilise efektiivsusega, tegemata seejuures rünnakul ühtki otseviga.

“MVP MVP-ks, aga see oli meeskonna võit!” jättis Raadik Võrkpall24-ga suheldes jalad maa peale. “Mõlemad mängud olime ühtse tiimina väljas ja ei lasknud kellelgi ära kukkuda. Ehk siis see tahe ja emotsioon olid võtmeteks.”

Loomulikult on karikavõitjatel nüüd veelgi suurem soov ka kevadel Sastamala Valepa juured Mestaruusliiga trooni alt katki lõigata ja ise Soome meistriks tulla. “Minu silmis ei ole alla kulla mõtet kevadel mõelda. Mina ja kindlasti ka ülejäänud tiim tahame kulda! Meil on veel kõvasti juurde panna,” on eestlasest rünnakukahur motiveeritud.

Savo paremuselt teine punktitooja oli laupäeval ameeriklane Michael Michelau (10/+2), kes mäletatavasti on ka Eesti liigas pallinud. Hooajal 2016/17 esindas nurgaründaja Tartu Bigbanki värve, saavutades Balti liigas pronks- ja Eesti meistriliigas hõbemedali. Emotsionaalset peapaelaga mängumeistrit nägi Eesti võrkpallipublik järgmise hooaja alguses ka Järvamaa VK ridades, kuid seal tekkinud finantsprobleemide tõttu lahkus Michelau sealt enne hooaja lõppu.

Savo Volley karikavõitu tähistamas, esiplaanil eestlane Andrus Raadik. | Foto: Juha Leskinen/Soome võrkpalliliit
scroll to top