fbpx
Close

Andrus Raadiku soovitus EM-i alustavale koondisele: tuld andke, raisk!

Andrus Raadik. | Foto: Gertrud Alatare

Juba loetud tundide pärast pannakse Saku Suurhallis pall mängu, kui EM-i avamängus kohtuvad Eesti ja Läti vollekoondised. Naabritevahelise duelli eel on koondise seisu vaagitud eri nurkade pealt. Lõplik tõde selgub aga palliplatsil.

Võrkpall24.ee võttis ühendust kogenud Eesti koondislase Andrus Raadikuga, kes jälgib tänavu võistkonna esitusi meie põhjanaabrite juurest. Uurisime, mis on tema viimased kommentaarid ja soovid meestele enne EM-i avakohtumist.

On käes viimased tunnid enne koduse EM-i algust. Mida arvad, millises seisus meie mehed turniirile vastu astuvad?

Vaatasin Hispaaniaga mänge tagant järgi. Täitsa okei tunne on. Nurgad, tempod ja diagonaalid – kõik on väga heas seisus. On vahetada ka, selles mõttes pole seis üldse halb.

Kes on sinu arvates võtmemängijad, keda esile tõsta ja kelle esitusi erilise huviga ootad?

Huvitav on kindlasti jälgida sidemängijaid, nii Robert Viiberit kui ka Renet Vankerit, hoolimata sellest, kumb neist lõpuks platsil on. Et kuidas nemad päris mängulises situatsioonis hakkama saavad. Võib öelda küll enne, et närvi väga ei ole, kuid tean omast käest, et kui sinna saali astud, siis lööb väikse värina ikka sisse.

Nurgamängijatest ma päris täpselt ei tea, mis seisus Robi on. Aga seda enam on teisi, nii Hurta, Tammearu kui ka Allikut väga huvitav jälgida, kuidas nad hakkama saavad.

Ja meie põhilibero Silver Maar – vaatame, kuidas tema kommunikatsioon väljakul toimuma hakkab. Tundub, et ta on vaikne poiss ja väga häält tõsta ei taha, kuid kindlasti on ka tema selles asjas edasi läinud.

Vanad olijad on ikka samad: Venno peksab oma pallid ära, Teppan lõugab väljakul, tempod teevad ka kindlasti oma töö ära.

Millist vastasseisu ise enim ootad?

Isiklikult ootan tänast vastasseisu. Ütlesin lapsele ka, et täna unusta ära oma multikad, lähed kella 19 asemel kell 21 magama!

Vana suslik Avo oskab meedias ka asju põnevaks teha. Üritab kedagi mõjutada. Loomulikult Läti tahab võita meid. Tuleb kindlasti äge andmine, aga loodan, et Eesti võtab ära.

Ja muidugi olümpiavõitjatega on ka huvitav ennast võrrelda. Muidugi ei tea, kuidas Prantsusmaaga seisud on, kui palju seal mehi on jõudnud olümpiast puhata.

Kuidas ise plaanid mänge jälgida? Kas tuled ja võtad osa fännimelust või jälgid tänavu televiisorist?

Ma jälgin telekast. Kuopiost oleks päris pikk maa sõita. Trennid on ka meil samal ajal käimas.

Teatavasti võõrustab ka Soome üht alagrupiturniiri. Kuidas on seal melu EM-i eel?

Soomes räägitakse väga vähe. Ei mingeid reklaame ega midagi – väga kehvad on nad korraldusliku poole pealt. Ja päris ausalt, ega mind ei huvita ka, kuidas soomlastel läheb. Ma ikka hoian pöialt meie meestele.

Lõpetuseks: mida meie koondise poistele sooviksid eelolevaks turniiriks?

Tuld andke, raisk! Lätile on kindlasti vaja silmad kinni taguda ja siis vaatame mäng mängu haaval edasi. Tuleb mehe eest väljas olla! Kindlasti koduseinad ja fantastilised fännid aitavad seda teha.

Eesti-Läti kohtumine algab kell 19.00. Kes Saku Suurhalli kohale ei jõua, saab jälgida mängu Duo5 vahendusel ja/või Vikerraadio kaudu.

scroll to top