fbpx
Close

Anna Kajalina jääb koondisest ikkagi eemale, sest huvi naiskonda esindada pole piisavalt tõsine

Anna Kajalina. | Foto: Pinerolo

Eesti rahvusnaiskonna kandidaatide hulka kuulunud 205-sentimeetrine Anna Kajalina (29) jääb koondise tegemistest sel suvel ikkagi eemale.

“Aus vastus on see, et Anna soov koondist esindada polnud nii tõsine, nagu treenerid oleksid oodanud,” sõnas naiskonna mänedžer Mihkel Sagar Võrkpall24’le.

Möödunud hooajal Itaalia esiliigas mänginud Kajalina on juunis viibinud küll sünnimaal Eestis, ent koondises soovinuks ta olla teistest oluliselt lühema perioodi.

“Kutsusime Annat koondisse korduvalt. Nagu selgus, oli tema soov tulla end siia pigem ravima. Lõpuks rääkis temaga pikalt Lorenzo (Micelli), kellega ta sai suhelda otse itaalia keeles. Lorenzo ütles talle, et ta peab olema vähemalt 10. – 14. juunini koondise juures, et treenerid saaksid teada, mis seisus ta on. Anna vastas, et sel juhul ta ei tule. Ka suve teise laagriga soovinuks ta liituda teistest hiljem, mille peale vastas Lorenzo, et sellise suhtumise korral me ei vaja tema teeneid,” selgitas Sagar.

Kas Kajalina oleks üldse andnud koondisele midagi juurde, arvestades, et nii tema viimased välisklubid kui ka isiklikud esitused pole olnud midagi erilist? “Olen nõus, et ilmselt mitte. Meie põhidiagonaal oleks olnud niikuinii Kertu Laak, kes mängib täna Itaalia kõrgliigas. Anna oleks võidelnud Kadi Kullerkannuga selle eest, kes pääseb teise diagonaalründajana 14-liikmelisse lõppvalikusse,” vastas Sagar.

Kajalina on Eesti koondist esindanud vaid korra, 2016. aasta suvel, mil naiskonda juhendas Marko Mett.

Samuti jäävad tänavu koondise kandidaatidest erinevatel põhjustel naiskonna tegemistest eemale Rootsis mänginud Liisel Nelis ja USA-s esimese ülikooliaasta seljataha jätnud Jade Šadeiko. Huvitaval kombel on mõlemad naised siiski üles antud näiteks vollehooaja avaetapile Rakveres. Prantsusmaal elav ja kannavigastust raviv Polina Bratuhhina-Pitou liitub võimalusel naiskonnaga Kääriku laagris. Pärast Käärikut ootab naisi ees puhkus, uuesti kogunetakse 18. juulil Paides.

scroll to top