fbpx
Close

Anu Ennok: vahepealne periood pärast koondisetsüklit ei olnud kerge

Anu Ennok. | Foto: klubi koduleht

Eesti rahvunaiskonna nurgaründajate Nette Peidi ja Anu Ennoki koduklubi Salo Viesti on alustanud uut hooaega eestlannade juhtimisel suurepäraselt, kui on võidetud mõlemad senipeetud liigamängud.

Mõlemas mängus kerkis Salo naiskonna parimaks Ennok, kes tõi laupäeval hooaja avamängus Kangasala vastu 23 (+16) ning päev hiljem Orivesi Ponnistuse vastu 13 (+10) punkti. Nurgaründaja sõnas Võrkpall24’le antud usutluses, et ei osanud enda poolt nii häid esitusi oodata.

“Kuna vahepealne periood pärast koondisetsüklit ei olnud kerge, keha oli üpriski väsinud ja viimane sõprusmäng hapu, siis olin natukene üllatunud, et suutsin niivõrd hästi mängida. Õnneks viimased nädalad on juba kergem olnud. Ju siis keha hakkab aru saama, mida ta tegema peab.”

“Tegelikult ma lootsin, et ma ei pea pühapäevast mängu täies mahus kaasa tegema, kuna vastane ei olnud just kõige kõvem. Teadsin, et Nette ei alusta ja mõtlesin, et jagame mänguaja omavahel ära, kuid peatreeneril olid teised soovid,” lausus viljandlanna heatujuliselt.

Tumedapäise piiga sõnul on jalgadest rahvusnaiskonna esindamisest tekkinud väsimus kadunud. Lõppenud koondisetsüklil alustas Ennok tihti mänge pingilt, kuid see tema enesekindlust palju kõikuma ei löönud.

“Ma arvan, et nüüd on juba okei. On natukene teistmoodi jõusaalitrenne tehtud ja on asi paika loksunud. Vahepeal oli keeruline.”

“Tänavu oli koondisesuvi teistsugusem kui varasemalt, kuid enesekindlusega mul otseselt probleeme polnud. Eks ma tulin Salosse tuttavasse keskkonda. Olin teadlik, et saan klubiga liitudes palju mänguaega ja nad palkasidki mind minu kaitsemängu ja servi vastuvõtu pärast,” ütles 27-aastane pallur.

Esimeses kohtumises Kangasala vastu tegi korraliku esituse ka Nette Peit. Ennoki sõnul on Peidi vorm samuti tõusuteel ning tema arvates võiksid eestlannad olla Salo naiskonnas ühed võtmetegelased.

“Me omavahel arutasime, et meil mõlemal oli periood, kus lähed trenni, aga hüpata ei jõua. Viimane nädal on olnud tunne, et asi läheb paremuse poole. Ta sai pühapäeval puhkust ja see tuli kindlasti kasuks. Tegelikult me tahaksime oma noori kasutada nii palju kui võimalik. Kui jõuame kõikidesse finaalidesse, siis tuleb hooaja peale 52 mängu. Väikese rotatsiooniga tervet hooaega ära ei kesta.”

“Mingis mõttes mina ja Nette ehk tõesti oleme need, kes peaksid naiskonda vedama hakkama, aga meil on selline sidemängija, kes pigem armastab mängu üles ehitada temporündajate peale. Ma arvan, et ameeriklannast tempost ja Horvaatiast pärit diagonaalründajast saavad meile olulised lülid. Pigem on küsimus vastuvõtus. Nagu esimesed kaks mängu näitasid, siis minu peale servida ei taheta. Meil on päris ühtlane naiskond. Sellist asja, et üks mängija saab 50 tõstet, meil ei ole,” teab Ennok.

Hooaja avamängu oli kohapeal jälgimas rohkem kui 1500 pealtvaatajat. Sellist rahvamassi ei osanud nurgaründaja oodata.

“Väga lahe! Nii palju kui mina mäletan, siis nii suurt toetajaskonda nägi ainult finaalides. See oli liiga esimene mäng, millel üldpildis suurt kaalu ei olnud ja seda erilisem see on. Oleks tore, kui iga mäng käiks nii palju inimesi kaasa elamas. Paraku on nii, et ainult tabeli ülemise poole klubid toovad rahvast saali.”

Välismängijatesse suhtutakse 50 00 elanikuga Salo linnas hästi.

“Salos on mulle alati meeldinud ja Soomes on üldse tore tagasi olla. Liiga tase on aastatega tõusnud, mängijad nooremad, rohkem välismaalasi ja üldse on naiste võrkpalli rohkem investeeritud kui tavaliselt. Kui mõnes kohas ei suhtuta välismaalastesse võib-olla nii hästi kui kohalikesse, siis Salos seda probleemi õnneks pole. Siin aetakse ühte asja. Pole sellist suhtumist, et kui ühe mängu tappa saad, oled väga halb mängija ja kui võidad, siis oled jube hea. Klubi töötab hästi ja kui midagi on vaja, saab selle kiiresti kätte. Selles mõttes on kõik paigas,” lausus 175-sentimeetrine pallivõlur lõpetuseks.

scroll to top