fbpx
Close

Ardo Kreek: ma ei mõista, kuidas me ei suutnud mängu võita

Pettunud Ardo Kreek. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskond sai EM-il üllatuskaotuse, kui alagrupi autsaiderilt Montenegrolt tuli vastu võtta valus 0:3 (23:25, 26:28, 23:25) kaotus.

Temporündaja Ardo Kreek, kes tõi täna 9 (+8) silma, rääkis Eesti ajakirjanike ette astudes, et tema hinnangul oli allajäämine teises geimis suuresti kaotuse põhjuseks.

“Ma arvan, et võtmesõnaks oli teine geim. Esimeses me ei saanud lihtsalt käima. Tundus, et teine geim tuleb meile ja läheme hea tundega edasi. Võib-olla ma räägin kogemata kõigi eest, aga mulle isiklikult tundus, et saime ilusti mängu tagasi, kuid suutsime siiski geimi ära anda. Siis oli juba raske. Jube kahju. Ei mõista, kuidas me ei suutnud mängu võita. Kohtumise alguses ootasin loomulikult teist tulemust. Olime täna teisest puust kui eile Poola vastu. Selline see elu on,” arutles Tallinnast pärit mängumees.

Avageimis tegid meie mehed suisa üheksa serviviga, kuid keskblokeerija sõnul ülemõtlemist polnud.

“Kas just ülepingutamine, aga mingisugune ebakindlus oli sees. Võib-olla tõesti mõni mees väristas, aga sellisel tasemel seda ei tohiks juhtuda. Tuleb õppida enda, mitte teiste vigadest. Nüüd on kaardid jäänud paarile mängule.”

“Pärast tänast allajäämist on see probleem, et (kaotuse) variandid hakkavad ära kaduma. Kusagil enam komistada ei tohi. Ees meil enam ühtegi lihtsat mängu ootamas pole. Meie keskmine tase ei ole nii kõrge, et saaksime enam-vähem mänguga alagrupist läbi purjetada,” sõnas 202-sentimeetrine pallivõlur.

Kreegi sõnul oli kaotus valus, kuid turniir pole läbi. Kert Toobal vahetati teise geimi keskel puhkama ning enam platsile ei naasnud. 33-aastase keskblokeerija ei julgenud spekuleerida, kas Toobali mängu tagasitoomine midagi muutnud oleks.

“Ma ei oska öelda, kas oleks pidanud Kerdi tagasi mängu tooma. Alguses ta oli, kuid kohati vastane luges tema mängu päris hästi. Markkuse (Keel) tulek natuke avas meie mängu. See on selline oleks-poleks olukord ja ei tahaks sellel teemal spekuleerida. Kõik mehed on kogenud ja võiksime mõlema mehe tüürimisel mänge võita,” rääkis heledapäine pallivõlur.

“Praegu on raske öelda, kui valus see kaotus meile oli. Otseselt midagi kadunud ei ole, aga täna õhtul käib see mäng kindlasti kõigil peast läbi. Eilses päevas ei saa edasi elada ja homme tuleb edasi võidelda.”

Alates 2012. aastast Prantsusmaal Pariisi Volley’s pallinud Kreegi sõnul tuli montenegrolaste hea mäng väikese üllatusena.

“Eks nad said kuskilt oma enesekindluse. Füüsiliselt nad väga võimsad pole. Said ilusti meie kätele pihta ja kõik augud leidsid blokis üles. Ma ei tea, kas nad suudavad iga päev sellist mängu näidata või lihtsalt täna õnnestus neil kõik. Vahepeal oli tunne, et hüppa või ära hüppa – pallid lihtsalt läksid blokist mööda. Uskumatu, aga nii see on,” vastas Kreek lõpetuseks.

Eesti ja Tšehhi mängivad homme õhtul Eesti aja järgi kell 20.00.

 

scroll to top