Ardo Kreek saavutas Pariisi võidumängus võimsad numbrid nii rünnakul, blokis kui servil!

Ardo Kreek lõi eile maha kõik kaheksa tõstet. | Foto: Pariisi Volley arhiiv

Pariisi Volley alistas eile Montpellier’s France Avenir 2024 meeskonna 3:0 (23, 18, 19) ja jätkab Prantsusmaa esiliigat ainsana täiseduga.

Eesti koondise temporündaja Ardo Kreek tegi oma senise hooaja parima mängu, kogudes lühikese mänguaja kiuste temporündaja kohta võimsad 14 punkti (+10). Tallinnast pärit mängumees lõi punktiks kõik kaheksa tõstet, samuti kogus ta 4 blokipunkti ja 2 serviässa (4 viga). Võitjate resultatiivseim oli Jose Luis Gonzalez 15 punktiga (+9), ent tema sai Kreegist ka enam kui kolm korda (!) rohkem tõsteid (26).

Paistab et tuleviku vaatamine (“Avenier” tähendab tõlkes just seda) pole Prantsusmaal kuigi populaarne, sest ametliku statistika põhjal oli kohtumist jälgimas kõigest 68 inimest.

Pariis on kogunud nelja mänguga maksimaalsed 12 punkti ja jätkab esiliigat liidrikohal (geimide suhe 12:0). Kaotuseta püsib tänaseni ka Saint-Nazaire, kellel on kolme mänguga kirjas 9 punkti (geimide suhe 9:2). France Avenir 2024 paikneb 12 meeskonna konkurentsis 2 punktiga üheksandal kohal.