fbpx
Close

Artis Caics: Rivera liitumine on meile igas aspektis palju juurde andnud

Artis Caics koos Harri Palmari, Rauno Tamme ja Siim Põlluäärega punktivõitu tähistamas. | Foto: Irina Mägi/volley.ee

Saaremaa Võrkpalliklubi sidemängija Artis Caics tunnistas pärast eurosarjas saadud ajaloolist 3:0 võitu Taani meistri Gentofte üle, et koduvõistkonnal oli avageimis omajagu õnne.

Kodumeeskonna sooritused olid mängu esimesel pooltunnil Kuressaare 800-pealise publiku ees ääretult kehvad, mistõttu avageimis jäädi nii 12:16 kui 17:21 kaotusseisu. Eksisid sisuliselt kõik, alustades sidemängijast Artis Caicsist ja lõpetades rünnakuliidrite Siim Põlluääre ja Rauno Tammega. Maratongeimi lõpus tulid Urmas Tali hoolealused aga vahetusmehe Helar Jala heade servide toel mängu tagasi, kaitsesid suisa kaheksa geimpalli ära ja siirdusid Tamme võimsa tagaliinirünnaku toel 34:32 geimivõiduga mängu juhtima.

“Esimeses geimis oli olukord üsna pingeline. Kõik üritasid endast maksimumi anda, aga ju siis mõjus mängu kaal mängijatele veidi kurnavalt. Õnneks muutusime pärast avageimi nappi võitu enesekindlamaks ja vabamaks,” sõnas 33-aastane Caics.

“Taanlased ei üllatanud meid tegelikult, nad lihtsalt ründasid päris tugevalt ja õnnestusid. See oli ka põhjus, miks meil oli alguses suuri probleeme ja jäime tagaajaja rolli. Kui hakkasime kaitses palle kätte saama, muutus olukord. Tõele au andes oli ka õnn avageimis meie poolel.”

“Võimalik, et teises ja kolmandas geimis hakkas taanlastele mõjuma pikk reis (Gentofte jõudis mängupaika esmaspäeval Riia kaudu – toim.). Suutsime neid serviga suruda ja loodan, et näitame sama aktiivset mängu ka korduskohtumises,” ütles lätlane.

Kas Caicsi hinnangul võiks Gentofte taseme poolest mängida Credit24 Meistriliigas medalite eest?

“Raske on seda ühe mängu põhjal öelda. Ma ei tea, kuidas nad igapäevaselt mängivad. Selge on vaid see, et täna (eile – toim.) olime me nendest paremad.”

Caics naasis profivõrkpalli juurde teatavasti aastase pausi järel, mille tingis seljavigastus.

“Üks aasta on vahele jäänud, aga tunnen end aja möödudes üha kindlamalt ja paremini. Kuna olen Rauno Tamme ja Siim Põlluäärega Rakveres koos mänginud, leidsin nendega klapi kiiresti. Teistega läheb veel veidi aega.”

Caics tunnistab, et Puerto Rico koondise nurgaründaja Eddie Rivera Saaremaaga liitumist on keeruline üle hinnata. Eile tõi lühikest kasvu mängumees võitjatele 11 punkti, tema efektiivsusnäitaja +11 oli kogu kohtumise parim.

“Ma arvan, et Eddie liitumine on meeskonnale palju juurde andnud igas aspektis, nii servil, vastuvõtul kui ka emotsiooni osas,” tunnustas Caics.

Eddie Rivera. | Foto: Irina Mägi/volley.ee
scroll to top