Arvamus | Avo Keel: fänn on selline toode, kes suudab end tippvormi viia loetud minutitega

Eesti naiskonna poolehoidjad EM-i avapäeval. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Võrkpall24 pakub oma lugejatele pärast iga Eesti naiskonna mängu ühe eksperdi kommentaari. Arvamusrubriigiga teeb algust Pärnu Võrkpalliklubi ja Läti meeste koondise peatreener Avo Keel.

Eesti kaotas EM-finaalturniiril avavoorus eile õhtul Budapestis 0:3 (15, 17, 15) korraldajamaale Ungarile.

“Vastane oli selgelt üle. Teravam ja võimsam. Eestis mängis nii palju, nagu Ungari lubas. Mingi protsent pabistamist ka juurde ja tulemus oligi selline. Aga see, et eile oli tasemevahe selline, ei tähenda, et see ka näiteks nädala pärast samasugune peaks olema.

Servi vastuvõtt oli meil eile nii, nagu ta oli. Ungari lõi kahe esimese geimiga 8 ässa. Kui servi vastuvõttu pole, siis peaks diagonaal aitama välja. Eile mängisime me aga sisuliselt ilma diagonaalita. Ka nurgast ei löödud palle ära. Aga veelkord: eks me mängisime nii, nagu teisel pool võrku lasti. Eesti koondise diagonaalründajad Kertu Laak ja Kristel Moor on kindlasti teinud oma elus paremaid mänge. Oleks diagonaalidel keskminegi päev olnud, võinuks millestki rääkida, aga nemad nulliti täielikult ära. Ungarlannad tõid kaitses väga hästi palle üles. Kaitses olime ka meie tublid, ent ungarlannad olid veel tublimad.

Vaatame, kuidas turniir edasi kulgeb. Ainult üks mäng on praegu olnud. Vara on veel kokkuvõtteid teha. Aga mina hindasin väga kõrgelt juba meie naiskonna valikturniiri edu. Tšehhi oli meie alagrupis selge favoriit, aga pall on ümmargune ja nad jäid sootuks EM-ilt kõrvale. Ja Tšehhi kõrval kuulusid meie alagruppi veel Rootsi ja Soome, kes pole samuti sugugi nõrgad vastased. See oli kõva sõna, et sellise alagrupi võitsime. Olen ka ise sellise tunde läbi elanud, mille Andrei esimest korda peatreenerina ja naiskond võistkonnana läbi elas. Nendele on need hetked paremini mõistetevad kui neile, kes kõrvalt vaatavad.

Eesti meeste koondise jaoks algas esimene EM 2009. aastal muidugi vägevalt, sest võitsime Venemaa vastu avageimi 25:20. (Muigab.) Seal oli üks lõbus Eesti koondise fänn, kes ütles pärast esimest geimi, et siin on kõik selge ja pole enam midagi vaadata. Ja ta läkski saalist minema (Eesti kaotas mängu lõpuks 1:3 – toim.). Fänn on selline toode, kes suudab end tippvormi viia loetud minutitega.

Eeldusel, et Aserbaidžaan on ikkagi kõva naiskond, ootab meid täna edasipääsu osas Horvaatia näol ees turniiri tähtsaim mäng. Aga ega ka naiskond pole EM-ile nutma läinud, nii et vaatame, mis saab.”