fbpx
Close

ASETUSED PAIGAS | Mitu tippduot alustab Rakvere turniiri kvalifikatsioonist

Türgi kõrgliigas aastaid mänginud Oliver Vennoga on võimalik mõnel kohalikul paaril vastamisi minna Rakvere etapi kvalifikatsioonis. | Foto: CEV

Eesti rannavolle karikasarja avaetapil Rakveres saavad harrastajad hea võimaluse võtta mõõtu maailma võrkpallis kaugele jõudnud meestelt, sest kvalifikatsioonist peavad turniiri alustama muuhulgas nii Kristo Kollo – Karl Jaani kui ka Oliver Venno – Olari Venno.

Põhjust, miks mitmed nimekad paarid alustavad turniiri kvalifikatsioonist, ei pea kaugelt otsima: osalejaid on palju ja otse pääsesid peale vaid need, kes eelmisel aastal rohkesti punkte kogusid. Tõsi, erand tehti lätlastele: Rinalds Aispurs ja Marcis Jirgensons ning Arnis Relinš ja Ardis Bedritis said priipääsme.

Nii võibki juhtuda, et mitmetel kvalifikatsioonis osalevatel harrastajatel tekib harukordne võimalus mängida üle-eestilisel etapil pääsu eest põhiturniirile näiteks juunioride maailmameistri või Eesti saalikoondise põhimehe vastu.

Eeldusel, et kõik 35 paari saabuvad laupäeval kohale, tuleb 25-st eelringis osalevast paarist 24-l põhiturniirile pääsemiseks võita kaks mängu ja ühel paaril suisa kolm mängu.

Põhiturniiril omavad parimat asetust oodatult Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar.

Naiste konkurentsis on ühed medalipretendendid, Liina Kais ja Kadi Kalm, turniirist paraku loobunud. Kõrgeimat asetust omavad aga sarnaselt meestele oodatult Heleene Hollas ja Liisa Soomets. Naiste turniiril peaks praeguse seisuga olema kirjas 24 duot, seega korraldatakse sealgi kvalifikatsioon.

Kvalifikatsioon algab meestel laupäeval kell 9 ja naistel 12, põhiturniir meestel 13.00 ja naistel 13.30. Pühapäeval jätkatakse mängudega alates veerandfinaalidest ja otseülekannet näeb turniirist Postimehe vahendusel alates poolfinaalidest.

Põhiturniiril asetatud meespaarid:
1. Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar
2. Urmas Piik – Sander Steinberg
3. Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov
4. Kaarel Kais – Rein Tiisaar
5. Arnis Relinš – Ardis Bedritis (Läti)
6. Rinalds Aispurs – Marcis Jirgensons (Läti)
7. Mihkel Tanila – Aleksei Povjakel
8. Kaspar Pomerants – Rauno Tamme
9. Märt Tammearu – Siim Tammearu
10. Rasmus Meius – Kaur Erik Kais

Põhiturniiril asetatud naispaarid:

1. Heleene Hollas – Liisa Soomets
2. Marie Pohlak – Mari Loorman
3. Silja Ostrov – Gerli Toomela
4. Merilyn Jõearu – Maret Kuuse
5. Kadri Leiten – Kristi Vink
6. Maria Säästla – Johanna Maar
7. Renate Pikk – Erle Püvi
8. Marica Klaucane – Liva Egle (Läti)
9. Karolina Tšuhnenkova – Aljona Tšuhnenkova
10. Liisa-Lotta Jürgenson – Lisette Pihor
11. Karolina Lõhmus – Maria Jõgi

Kõik turniiril osalevad paarid leiab siit.

scroll to top